אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

רוב נדרש

  • רוב נדרש
    גל | 01/02/2020 01:22

    בניין מורכב עם תקנון מוסכם מפורט בו כל בנין מתנהל באופן עצמאי ברכוש המשותף הצמוד לדירות, בציון מפורש למעט הקרקע אותה יש לנהל במשותף. מה הרוב הנדרש לתמ"א 38/2 משני הבנינים ומכל בנין בנפרד ? 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • רוב נדרש
      עו"ד אילן הלוי | 02/02/2020 18:16

      גל שלום


      כפי שתארת מדובר על שני בניינים הרשומים כבית משותף אחד.

      על פי החוק אין חשיבות לכך שהם מתנהלים על פי התקנון בנפרד. ניהול זה הוא לצרכי הניהול השוטף של כל בנין. לצורכי הרוב הקובע לביצוע פרויקט תמ"א 38 הריסה ובניה יש צורך בחתימות של 80% מהבעלים המחזיקים ביחד 80% מהרכוש המשותף. אם יש את הרוב מתוך כלל שני הבניינים אזי הגעתם לרוב הנדרש גם אם בבנין אחד חתמו יותר מ- 80% ובשני פחות.

      אבל אם אתם רוצים לבצע את הפרויקט רק בבנין אחד מבינהם אז צריך לעמוד ברוב הנדרש (80%) באותו בנין ובהמשך לבקש מהמפקחת לראות בבית הנ"ל כבית מורכב בהתאם להוראות סעיף 11 לחוק החיזוק. התנאים להכרה בבית מורכב לפי סעיף זה הם בעיקר אי מניעת פרויקט דומה מבהנין השני.


      בברכה, 

      אילן הלוי, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      שד' שאול המלך 8, ת"א
      נייד: 050-5752517; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 03/08/2021 | 10:17 לעו"ד איריס פנחס. תודה על תגובתך בב... לעו"ד בהמשך לפנייתי ותשובתך למטה בשרשור מבקש במידת האפשר להשיב על שאלות מס' 1 - 3 שלא ניתן הכו...
  • פורום דיני משפחה 03/08/2021 | 10:06 משמורת משותפת מזונות שלום רב הגרוש שלי ואני נמצאים בתהליך העברת המשמורת ממני אליו.הבנתי שכדי לחסוך עמלת בית משפט ...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 03/08/2021 | 09:29 נזילה שהגיעה לדירת קרקע היי יאירלצורך קביעת הגורם האחראי תצטרך להביא מהנדס או שמאי שיקבע זאתבאופן כללי נשמע שהגורם האחראי...
  • פורום דיני עבודה 03/08/2021 | 08:58 קבלת טפסים בעת סיום העבודה כן. לגבי טופס 161. טפסי 106 אתה אמור לקבל כל סוף שנה.  בברכה,  עדי אורן פריאנטי, עו...
  • פורום דיני נזיקין 03/08/2021 | 07:48 מי משלם נזק מתאונה ? היי  נסעתי עם הרכב הפרטי שלי , בנסיעה לצורך עבודה , ועשיתי תאונה מי צריך לשלם הוצאות על הנז...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק