אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שיתוך שכ"ט עם מי שאינו עו"ד

  • רווח
    צביקה | 20/01/2020 10:04

    לאומי יש עוסק מורשה . כרגע אינו פעיל. האם לי כעו"ד מותר להפעיל משרדי דרכה? היא לא תרוויח כלום . כל הרווחים רק לי. זו טובה עבורי. כך שאיני חולק עמה כל רווח

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שיתוך שכ"ט עם מי שאינו עו"ד
      עו"ד מייק יורק | 23/01/2020 18:45

      שלום

      ניהול משרד עו"ד יכול להיעשות רק על ידי שימוש בהתאגדות של עורכי דין, בין בחברה מכוח סעיף 59 לחוק הלשכה ובין בעוסק מורשה של עוה"ד בלבד.

      לא ניתן להשתמש בעוסק מורשה או בתאגיד של קרוב משפחה שכן הכנסות אלו על פי דין נזקפות לעוסק המורשה או לחברה והן בבחינת שיתוף שכ"ט עם משי שאינו עו"ד.

      עניין זה יכול להתגבש כדי עבירה של שיתוף ושותפות עם מי שאינו עורך דין, על פי סעיפים 58 ו- 61(1) לחוק לשכת עורכי הדין תשכ"א-1961.

      שימוש בתאגיד של צד ג' או עוסק מורשה של צד ג' יכול להוות גם עבירת מס שעשויה להיות עבירה משמעתית גם.





      בברכה,

      מייק יורק, עו"ד
      מנהל פורום אתיקה מקצועית

      נירים 3, בית קנדה, אגף B, קומה 2, תל אביב
      טל': 03-9445065 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 18/05/2021 | 00:34 המשך *יתכן שנפלטו לי מהעצבים עוד קללות כמו כוסאמק וכ"וכאמור כל הקללות וההריב איתה נעשה כשאני בתוך הבית...
  • פורום פלילי 18/05/2021 | 00:28 חקירה בנושא כלשהו שלוםרציתי לשאול האם כל חקירה במשטרה בנושא כלשהו יגרור בהכרח פתיחת תיק פלילי לאדם  שנקי לחלוט...
  • פורום דיני בנקאות 17/05/2021 | 23:48 ביטול העברה עקב אי קבלת הסחורה בוצעה העברה בנקאית בסך 120 יורו לבחורה בטורקיה שמכרה את עמוד האינסטגרם שלה עם 100 אלף עוקבים. במש...
  • פורום עורכי דין 17/05/2021 | 23:28 בקשה לפי התקנות החדשות הבקשות על פי התקנות החדשות מצומצמות ל-5 עמודים. לא כולל כותרת, האם ניתן לכתוב גם בדף של הכותרת, ב...
  • פורום דיני תעבורה 17/05/2021 | 22:15 תדפיס נקודות חובה שלום אצה,המושג סטטוס משמעותו תקפות הנקודות.הערה: אינני עו"ד רק בא לסייע.
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק