אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

השאלה מתאימה לפורום דיני עבודה

 • קובץ מצורף שאלה בדיני חוזים
  שלומי | 25/12/2019 15:35

  בין השנים 2015 ועד היום אני עובד בחברת פלאפון(אני עובד עם קביעות).

  במהלך החצי שנה האחרונה אני וחברה דנו בנושא סיום העסקה "מרצון" לאור התרחשויות לא נעימות שהתרחשו בזמן העסקתי (התעמרות בעבודה, פגיעה בשכר המגיע לי כחוק ועוד)ומפה שלאור העובדה שלא עבדתי במשך תקופה עקב אובדן כושר עבודה מלא וחלקי במהלך השנתיים האחרונות אשר מגביל גם במספר שעות העבודה היומיות הנדרשות ועל כן נתבקשתי לשבת בבית לסירוגין עד למציאת פתרון לטענותיי ובכך לסיים את כל הטענות, ההליכים וכן העסקתי בחברה גם כן.

  לאחר משא ומתן במשך חודשים רבים בהם אני והחברה העלנו את טענותינו נקבעה פגישה מסכמת ובמהלך השיחה סוכם כי אין הסכמה בנוגע להתייחסות החברה לטענותיי אשר הפנתי במשך תקופה ארוכה וכל זה כאשר הוצגו ראיות ועל אף עובדה זו מכחישה החברה את כל טענותיי, לאור "הפגישה המסכמת" ולאחר שיחה ארוכה שכללה נציג מטעם משאבי אנוש, ההנהלה והוועד ביקשתי לחשוב על הדברים.

  עם סיום הפגישה נשלח אלי הסכם סיום העסקה ובו דף וויתור זכויות עקב "מענק פרישה" כתוספת למה שמגיע לי כעובד ובגובה של עשרים אלף שקלים בהס"כ ומחולק מ 4,000 שקלים ימי הודעה מוקדמת ו16,000 אלף שקלים כ-"מענק מיוחד".

  לאחר מחשבות רבות ולאחר רצון טוב לסיים את ההליך ולקבל כספים המגיעים לי (קרן פנסיה, פיצויי פיטורין, ימי הודעה מוקדמת וכו') והכסף אשר מגיע בהסכם שנכרת בנינו שכן חתמתי על החוזה בתוספת הערה "חוזה זה נחתם תחת מחאה או/ו לחץ וחתימתי כפופה לבדיקה משפטית ככל ואדרש".

  חתימתי מהווה גמירות דעת וההערה נרשמה לאור התנהלות החברה שידה על העליונה כמעסיק שמכתיב את סדר הדברים ולפי קצבו ועל כל העולה על רוחו.

  לאחר כשלושה ימים החברה הודיע כי חוזרת בה מההסכם ומבקשת שאשוב לעבודה במידי שכן היעדרות מהווה הפרת משמעת.

  בהמשך להודעת ההנהלה טענתי כי החברה אינה יכולה לחזור בה מההצעה ובטח לאחר "משא ומתן" ממושך של כחצי שנה ובין זמנים אלו גם ישבתי בבית, היות וישנה הצעה שנשלחה אלי במייל אישי תוך כדי בקשה בהולה לחתום על ההסכם וזאת לאחר עיכובים וכשלים מצד החברה – הליכים בירוקרטים הגרמו לי להפסדי שכר (יש הודעה ממנהלת משאבי אנוש שמבינה ששגתה בשהות הזמנים) ומעל כל זה בוודאי שחתימתי על ההצעה מהווה קיבול להצעתם וזאת לאחר מספר ימים של מחשבה ובכך החתימה מהווה גמירות דעת וקבלת ההסכם ללא שום שינוי מהותי למעט הערה משפטית .

  לאחר מספר שעות ולאור תשובתי להפרת הסכם החברה - נציגה מטעם ההנהלה ציינה כי חברת פלאפון חוזרת בה מהסכם וזוהי תשובתה סופית לאחר בדיקה חוזרת בנוגע לעמדתה של החברה, קרי מפרים את ההסכם, הסברתי לה שזה הפרה יסודית ובכל זאת זה המענה/תשובה שקיבלתי.

  בנוסף לדברים האמורים טענתי שככל והחברה לא מכבדת את ההסכם ודרשה ממני באופן גלוי לשבת בבית מיום "השיחה המסכמת" לאחר משא ומתן ממושך בנוגע להמשך תפקידי בחברה וכמוזכר לעיל יש לשלם לי בגין הזמנים שישבתי בבית בהתאם לדרישת החברה וזאת על אף שביקשתי לחזור לעבודה בזמנים אלו!

  שכן עת שישבתי בבית ממתין להתייחסות החברה לא שולמתי בגין זה ומפה שיש הלנת שכר החל מיום 22.10.2019 ועד ליום 22.12.2019(יום הודעת החברה לביטול החוזה).

  ביום 22.10.19, התקיימה השיחה – שיחה שהתקיימה לשמוע את כל טענותיי.

  ביום 04.12.2019, התקיימה שיחה נוספת "שיחה מסכמת" – שיחת סיכום לטענותיי וחוזה מוכן לחתימתי וסיום העסקתי.

  ביום 19.12.2019, נשלח החוזה כאמור חתום להנהלה.

  ביום 22.12.2019, הודיע ההנהלה כי לא מקבלת את החוזה וחוזרת בה וזאת מבלי לתת אפשרות לתקן את הטעות ככל שראו לנכון עקב ההערה שרשמתי "חוזה זה נחתם תחת מחאה או/ו לחץ וחתימתי כפופה לבדיקה משפטית ככל ואדרש".

  בנוסף לדברים האמורים חברת פלאפון מחויבת לשלם לי שכר בגין הזמן שישבתי בבית לדרישתם והרי שממילא לא שולם לי תשלום ומועד תשלום שכר עבור חודש נובמבר ודצמבר חלפו(אלו זמנים שאמרו לי מפורשות לא להגיע לעבודה יתר החודשים במסגרת משא ומתן היה באופן מטושטש).

  נתבקשתי לא להגיע לעבודה עד להסכם סיום העסקה שהופר בסופו של יום ולטענת החברה הם לא הפרו ואין הפרה היות וזה "טיוטה מבחינתם"(אחרי מספר פגישות ומשא ומתן של כחצי שנה).

  עוד יודגש כי אני עובד במחלקת מכירות ומפה שהשכר בפועל תמיד גבוה מהמינימום אך גם את המינימום בקושי החברה מוכנה לשלם ולשיטתם ישלמו לי בגין הזמן הזה "לפנים משורת הדין" וזאת רק למשך חודש ושבוע בלבד.

  לא למותר לציין, כי בכל הזמן הזה כלל הגורמים בחברה מיודעים, החל ממשאבי אנוש - ההנהלה וכלה בוועד עובדים שמסתמן כי אינו לוקח צד או פועל עקב ההתנהגות הדורסנית של החברה ובשונה מחובתם הסטטוטורית בחוק.

  בעקבות הדברים האמורים חברת פלאפון מלנה את שכרי ומפרה הסכם ולכן אני מבקש את עזרתכם לברר את עניין החוזה והלנת השכר.

   אבקש שני דברים להבין:

  1. במצב דברים אלו מתקיים הלנת שכר? ואם כן ממתי ההלנה מתחילה בפועל?

  2. האם בוצע הפרה יסודית של ההסכם/ האם הם יכולים לחזור בהם מהסכם?

  אקדים בברכת חג שמח ואודה על פועלך הטוב והמהיר

  בברכה,


  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
  מסך מלא השב

  • השאלה מתאימה לפורום דיני עבודה
   ליאור חאיק, עו"ד | 25/12/2019 16:30   ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

   בברכה,

   ליאור חאיק, עו"ד
   מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

   לוי אשכול 31, רחובות
   טל': 052-5475475; מייל: [email protected]

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
 • פורום דיני תעבורה 13/07/2020 | 14:17 יש מצב שתועדת על ידי "שומר דרך" אם תלך למשפט, תבקש ותקבל את תיעוד סרט הוידאו
 • פורום עורכי דין 13/07/2020 | 14:08 זמינות ברור שאינני אמור להיות זמין 24/7, אך בעידן הלמידה מרחוק תדירות השימוש בסמארטפון גבוהה יותר: מתארג...
 • פורום הוצאה לפועל 13/07/2020 | 13:46 שאלה בעניין התנגדות לביצוע שטר שלום רב,מסרתי המחאה לצורך הבטחת עיסקה שרציתי לבצע לרכישת זכיינות שלא יצאה לפועל בסופו של יום.המחז...
 • פורום פלילי 13/07/2020 | 13:10 שיקול דעת פלילי יש לנו שכנה שגרמה לנו נזק לרכוש לדירה בחצר המשותפת.אין לנו ולא היה לנו כל קשר איתה או סכסוך, ...
 • פורום ביטוח לאומי 13/07/2020 | 12:57 עבודה קצרה ופיטורים - קורונה לא עבדתי במשך תקופה ארוכה. מצאתי עבודה חדשה והועסקתי למשך כ 3 שבועות ולאחר מכן פוטרתי בגלל הקורונ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק