אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם עליי לעדכן את פוליסת ביטוח החיים בכל פעם שמתגלית מחלה?

  • עדכון ביטוח בנוגע למחלות
    אלירן | 21/12/2019 11:33

    שלום רב,

    יש לי שתי שאלות בנושא ביטוח חיים שחשוב לי לברר כדי לא להגיע למצב בו לאחר מותי אלמנתי לא תקבל פיצוי:

    1. האם כאשר קיימת פוליסת ביטוח חיים נדרש לעדכן את חברת הביטוח בכל פעם שמתגלית מחלה, או שמכיוון שהחוזה ממילא חתום ולא ניתן לשינוי אין חובה לעדכן?

    2. חברת הביטוח שלי הציעה לי להחליף את הפוליסה בפוליסה חדשה לפי טבלאות התמותה המעודכנות. הצהרת הבריאות הנדרשת היא מצומצמת ושואלת בין השאר "האם התגלתה אצלך ב-5 השנים האחרונות (בעיה מסוימת)" בלי שאלה כללית אודות בעיות. אם הבעיה הנדונה התגלתה אצלי לפני מעל 10 שנים, האם אני צריך לדווח עליה או פשוט לענות על מה ששאלו אותי ולא לדווח על הבעיה?

    תודה. 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם עליי לעדכן את פוליסת ביטוח החיים בכל פעם שמתגלית מחלה?
      עו"ד אלי לוטן | 23/12/2019 12:29

      שלום אלירן,

      השאלה שאתה שואל היא שאלה עקרונית וחשובה.
      כשמדובר בחוזה ביטוח חיים אזי הדרישה היא לגילוי מלא בעת החתימה. ברור שיהיו שינויים עם הזמן ולא הם החשובים אלא גילוי מלא וכנה בזמן החיתום.

      לגבי פוליסה חדשה - אני הייתי מציע לך לגלות לסוכן (ולהקליט השיחה).
      שים לב - לא לחתום בשום אופן על הסכמה לכך שסוכן הביטוח יהיה שלוח שלך!!!
      אני הייתי נזהר מאד מלבטל פוליסה ישנה  ולעשות חדשה במקומה, אם בינתיים הופיעה מחלה שלא היתה קודם. עם כבר - עדיף שתפרט את הבעיה בכתב בהצעת הביטוח ורק אם אחר כך תתקבל לביטוח - רק אז לבטל את הפוליסה הישנה.

      זה סיפור מלחיץ והייתי ממליץ לך להיעזר בעו"ד שידאג לכל הפינות (זה יעלה כסף אבל לא תצטרך לדאוג שאתה עלול ללכת בלי להשאיר ביטוח...)



      בברכה,

      אלי לוטן, עו"ד 
      מנהל פורום דיני ביטוח

      ז'בוטינסקי 33, רמת גן
      טל': 03-6125353; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 11/08/2022 | 14:06 תביעה כנגד מתמחה מתמחה שנשלח ע''י המשרד בו מתמחה להעביר מסמכים לגוף מסויים לביצוע פעולות מנע בגין חשדות כל שהם על ...
  • פורום דיני תעבורה 11/08/2022 | 13:48 ילד במושב קדמי שלום רלי,ניתן להושיב ילד במושב הקדמי בכל גיל לפי התנאים הבאים:עד גיל שנה, במושב בטיחות, פני התינו...
  • פורום פלילי 11/08/2022 | 13:09 אישור סגירת תיק שלום,הופללתי ע"י מספר אנשים באשמת תקיפת ילד. לאחר בדיקת המשטרה והפרקליטות נמצא שאין שחר בהאשמות ו...
  • פורום דיני עבודה 11/08/2022 | 12:52 עדכון חוזה עבודה מעדכנים לי את החוזה ומוסיפים לי את סעיף 14 שלא היה לי קודם (עוד לא חתמתי). מה שכן - תמיד הפרישו ...
  • פורום דיני חוזים 11/08/2022 | 12:43 קיום יחסי מין בדירה מושכרת שלום, סליחה על ההפרעה. יש לי שאלה בקשר לקיום יחסי מין בדירה מושכרת.בעצם, שכרתי דירה לפני כמה זמן ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק