אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם ניתן לתבוע את הצבא על טיפול רפואי רשלני?

  • חוסר מענה רפואי בצבא
    ימית | 09/12/2019 14:49

    שלום, אני חיילת משוחררת ואני רוצה לתבוע את הצבא שלא נתן לי מענה רפואי כשביקשתי שוב ושוב על דלקות בשתן. לאחר שהשתחררתי קיבלתי אבחנה של בעיות כליות קשה שיכלה להיות מטופלת עוד לפני חצי שנה, אם רק הייתי מקבלת את הבדיקות שביקשתי, אבל בצבא אמרו שזו רק דלקת בשתן ושזה עובר לבד. האם אני יכולה לתבוע את הצבא על רשלנות רפואית?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם ניתן לתבוע את הצבא על טיפול רפואי רשלני?
      עו"ד מיכל סטרוגו | 15/12/2019 10:34

      ימית שלום,

       על פי חוק הנכים (תגמולים ושיקום), תשי"ט-1959 אדם פרטי שבזמן שרותו בצבא נגרם להם נזק עקב טיפול רפואי שקיבלו בזמן שירותו הצבאי, יכול לתבוע את משרד הביטחון בגין רשלנות רפואי הצבא, גם לאחר שחרורו.

      במסגרת התביעה, במידה ותחליטי לבחון הגשתה, עלייך להוכיח כמה דברים:

      1. כי הטיפול שניתן לך היה רשלני, כלומר, חרג מסטנדרט הטיפול המקובל והסביר. 

      2. כי אותו טיפול הוא זה אשר גרם לנזק הפיזי ולפגיעה התפקודית ו/או הנכות ממנה את סובלת .         

      במידה ולאחר בדיקת הטענות, יכיר קצין התגמולים בפגיעה שנגרמה לך, יפנה אותך לוועדה רפואית, אשר תקבע את אחוזי הנכות ועל פי נתון זה ייקבע גם סכום הפיצוי הכספי.

      לשם הגשת התביעה מומלץ כי תפני לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, בעל ניסיון בתביעות מול קצין התגמולים. עורך הדין יבחן את המקרה לעומקו ואם יתרשם, מניסיונו המקצועי כי יש מקום להגשת תביעה, ידאג לאיסוף כל המסמכים הרפואיים הדרושים וכן, לקבלת חוות דעת מומחה, המבססת את טענת הרשלנות והקשר בינה לבין הנזק והנכות שנגרמה לך.

      מקווה שתשובתי נותנת לך מענה, אשמח לסייע לך ככל שתזדקקי לסיוע.

      בברכה, 

       


      בברכה,

      מיכל סטרוגו, עו"ד
      מנהלת פורום רשלנות רפואית

      אריאל שרון 4 (קומה 8) מגדל השחר, גבעתיים
      טלפון: 054-2200008 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 05/08/2021 | 20:10 הוצאת דיבה על סייעת אתה טועה בהסבר שלי .... אני לא דחפתי ולא נגעתי . ולי יש עדות את אנשי הצוות ..... הצוות עד שלי . ...
  • פורום בתי משפט 05/08/2021 | 19:55 לדעתי, וליתר ביטחון, יש להגיש עד לי... בית המשפט העליון קבע שלא תמיד יש להחיל את הוראת סעיף 10(א) לחוק הפרשנותבשאלה אם יום מתן ההחלטה כל...
  • פורום פלילי 05/08/2021 | 19:46 תלונה מי רשאי להגיש תלונה ואצל מי? מקור נורמטיבי?
  • פורום עורכי דין 05/08/2021 | 19:41 דין קדימה האם ניתן להשיב לשאלתי 5.8 בשרשור דין קדימה מ22.7?
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 05/08/2021 | 19:20 קבלת תוקף של פסק דין להסכם פשרה בהמשך לשאלה אחרת ששאלתי.האם ניתן להביא הסכם פשרה לאישורו של שופט למתן תוקף של פסק דין לפני קיום ה...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק