אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם תב"ע נקודתית למתחם 6 בנינים = פינוי/בינוי

  • האם תב"ע נקודתית למתחם 6 בנינים = פינוי/בינוי
    אביב | 01/10/2019 23:01

    בחוזה היזם  מופיע  הגדרת אירוע נדלני : שינוי "תב"ע מקומי"  הריסת ובינוי של 6 בנינים קיימים

    של 8 קומות, 192 בעלי דירות ובנוסף בניית מבנה חדש (לדיור בר השגה)   בעיר תל אביב.

    שאלה: 1.האם  זאת פעילות  מכוח חוק  פינוי /בינוי ?

               2. ואם כן  האם כולל את כל הזכויות הנובעות מסעיף 62  לגבי אוכלוסיות מעל גיל 75 לרבות

                  חולים כרוניים ובעלי מוגבלויות.

                 תודה על תשובתכם



    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם תב"ע נקודתית למתחם 6 בנינים = פינוי/בינוי
      לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 02/10/2019 13:24

      שלום אביב,

      העובדה שנהרסים מבנים ונבנים מחדש איננה מעידה בהכרח על תכנית מכח חוק פינוי בינוי. יש לבדוק את האמור במסמכי התכנית וכן לבדוק האם המתחם הוכרז כמתחם פינוי בינוי.

      בברכה,

      לילך עתני, עו"ד
      מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

      בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
      טל': 03-6091011; מייל: lothnay@gmail.com


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • בהמשך לתשובתך לשאלתי על תב"ע נקודתית = פינוי /בינ
        אביב | 04/10/2019 09:46

        שלום,

        היזם מנסה להחתים  בחוזה בגלל מצבי האי ודאות כל כל תכנית אפשרית  של היום ובעתיד על פי כל דין רלוונטי.

        החוזה נקרא  "הסכם התחדשות עירונית" שלטעמם של  בעלי דירות זה מעין "חתול בשק"

        נושא "ההכרזה" בפינוי/פינוי מופיע בחוק פינוי בינוי . שאלתי חודדה לגבי "תב"ע מקומית "שמופיעה בפירוש  בהגדרות החוזה .   מי  מכריז אותה ? ידוע לנו שהיזם מאתגר את העיריה  והפוך להכניס מבנה ציבורי על קרקע פרטית .ידוע שזה עדיין לא אושר. 

        במיתחם של  128 בעלי דירות יש, בעלי דירות קשישים ונכים המוגדרים בסעיף 62 בחוק פינוי בינוי

        כבעלי זכויות מקלות  וחלופיות. ולכן השאלה (שכרגע תאורטית  ) האם תב"ע מקומית  תתן את אותם

        זכיות כמו בחוק פינוי בינוי.   תודה על תשובתך (יש אנשים  קשישים במיתחם שחרדים מכיון שתהליכים אלו  לוקחים ב-10 שנים ויותר.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • תב"ע נקודתית
          לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 06/10/2019 10:32

          שלום אביב,

          תב"ע נקודתית לא תתן בהכרח זכויות לפי חוק פינוי בינוי.

          יש לבחון את הוראות התכנית.

          בברכה,

          לילך עתני, עו"ד
          מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

          בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
          טל': 03-6091011; מייל: lothnay@gmail.com


          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 10/12/2019 | 03:51 שאלה שלוםשאלתי היא בעצם אם הקשיש יקבל את הקצבת סיעוד בכסף האם יהיה מותר לו להתקיים מהקצבה זו ?או שהקצב...
  • פורום דיני חברות 10/12/2019 | 01:18 פירוק חברה חדלת פרעון שלום,בעל שליטה יחיד בחברה .סיימה פעילות לפני שנתיים. קיימים חובות למספר נושים. לחברה אין נכס...
  • פורום דיני עבודה 09/12/2019 | 23:56 ימי חופשה לעובד שעתי כמה ימי חופשה בשנה מגיע לעובד שעתי שעובד 5 ימים בשבוע.
  • פורום פלילי 09/12/2019 | 23:56 תודה תודה רבה
  • פורום דיני בנקאות 09/12/2019 | 22:25 מימוש כספי עפ"י צו ירושה נאמר לי בבנק,שעל מנת שאוכל לממש את החלק היחסי שלי בסכום (קטן) שקיים בחשבון העו"ש המשותף של המנוח ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק