אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם מותר למעסיק להעביר עובד לבדיקת רופא מטעמו?

  • האם מעסיק רשאי לדרוש בדיקה רפואית מטעמו ?
    הריון וימי מחלה | 11/09/2019 15:23

    שלום,
    אני עובדת במקום העבודה הנוכחי כשנה וחצי בתפקיד ניהול זוטר. 
    הודעתי להם על תחילת הריון לפני מספר ימים. 
    לפני 3 ימים הרגשתי עומס על הגב התחתון עם קושי בתנועה ואורטופד מומחה (שאגב נכנסתי  אליו כדחופה דרך המוקד) קבע שישיבה 9 שעות במשרד לא טובה כרגע לגב ונתן לי 10 ימי מנוחה ומעקב של רופא נשים לוודא שאין דימום פנימי/נזק לעובר.
    העברתי את האישור לעבודה והיום שלחו לי ממשאבי אנוש שהם קבעו לי תור לאורטופד מטעמם ביום ראשון שאאשר הגעה.  
    האם זה חוקי אם יש לי אישור מחלה תקין עם כל הפרטים שנדרשים? 

    אודה לעזרתכם, 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם מותר למעסיק להעביר עובד לבדיקת רופא מטעמו?
      עו"ד אחוה פודים | 15/09/2019 14:51

      שלום רב,

      מותר למעסיק להעביר עובד לבדיקת רופא מטעמו.

      סרובך לבדיקה יכול לאפשר למעסיק שלא לשלם לך על ימי המחלה.

      לצערי יש הרבה עובדים שמוציאים אישורים פקטיבים והדבר גורם למעסיקים להפסדים רבים.




      בברכה,

      אחוה פודים, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      סניף ירושלים: יפו 33, בית יואל, קומה 1
      סניף באר שבע: בן צבי 10, מגדל הרכבת, קומה 5
      טל: 02-6254646 ; מייל: achva.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 23/09/2019 | 09:59 האם ניתן לתבוע אותי על דברים שאמרתי... לאון שלום, סעיף 13(5) לחוק איסור לשון הרע קובעי כי פרסום על ידי עד שנעשה תוך כדי דיון בבית המשפט...
  • פורום דיני נזיקין 23/09/2019 | 09:49 ניתוח וכיסא גלגלים שלום רב!עובד נפגע בעבודתו, 100% נכות, כיסא גלגלים. ברצונו לעבור ניתוח שאחריו יהיה בריא לחלוטין. נ...
  • פורום הסדרת מעמד ואזרחות 23/09/2019 | 09:26 הליך בבית המשפט לענייני משפחה - קבי... קופל שלום רב,לצערי לא אוכל לייעץ לך בדרך זו, וזאת בין היתר, מאחר ולהבנתי יש הליך בבית המשפט לעניי...
  • פורום דיני עבודה 23/09/2019 | 09:15 פדיון ימי חופשה בוקר אוראני לא יכולה להתייחס למה שנהוג. אלא לדין. ע"פ הדין אכן אין פדיון ימי חופשה טרם סיום ...
  • פורום דיני חוזים 23/09/2019 | 07:54 תשובה ה 28
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק