אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

כיצד ניתן לברר האם המנוח הותיר אחריו צוואה?

  • ירושה
    ענבל | 26/08/2019 21:36

    שלום,
    יש לי שאלה בענייני ירושה

    סבא שלי נפטר לפני כחודשיים וסבתא שלי לפני כעשור, אימא של נפטרה לפני כ-16 שנה (הבת שלהם) לאימי 4 אחים כשמתוכם 3 בחיים ו-2 לא בין החיים (אימא שלי ודוד שלי).
    לסבים שלי יש דירה על שמם, ואולי רכוש נוסף כגון כסף שלא ידוע לי עליו.
    יש לי מס׳ שאלות :

    1. איך אוכל לברר האם קיימת צוואה ? דוד שלי מסרב לומר ודורש את הדירה בגלל שטיפל בסבא שלי בשנים האחרונות (היה סיעודי והייתה לו מטפלת צמודה ולכן העבירו אותו ליחידת דיור באילת ליד דוד שלי)
    מנגד כשסבתי חלתה, מי שטיפלה בסבתי הייתה דודה שלי ולכן גם טוענת שהדירה מגיעה לה ( דודה שלי גרה באשקלון והדירה של הסבים גם כן שם)

    2. במידה ואין צוואה, איך אוכל להוציא צו ירושה, להנפיק תעודות פטירה של הסבים שלי ולהתחיל תהליך של בקשה למימוש צו ירושה בכדי שאוכל לקבל את חלקי לפי מה שקבוע בחוק.

    אשמח למענה לשאלותיי ולהדרכה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • כיצד ניתן לברר האם המנוח הותיר אחריו צוואה?
      עו"ד מיקי חשמונאי | 27/08/2019 14:01

      ענבל שלום,

      במענה לשאלותיך : 

      1. קשה לברר האם יש צוואה, אבל את יכולה לברר, באתר של רשם הירושה, האם הוגשה בקשה לצו קיום צוואה. 

      אם לא הוגשה בקשה, עדיין אין משמעות הדבר שאין צוואה, אולם במקרה זה, אם את בין היורשים, את יכולה להגיש בעצמך בקשה לצו ירושה. 
      אם קיימת צוואה בידי יורש כלשהו, הוא יוכל להגיש התנגדות למתן צו ירושה, בטענה שקיימת צוואה, שאז מן הסתם, הצוואה תיחשף. 

      2. העובדה שאדם כזה או אחר טיפל במנוח, אינה מקנה לו זכויות ברכושו וקביעת היורשים נעשית על פי הוראות הצוואה או על פי הוראות חוק הירושה, אם לא נערכה צוואה. 

      3. אם אין בידיך תעודת פטירה, פני למשרד הפנים וכיורשת פוטנציאלית, בקשי מהם עותק של תעודת הפטירה. 


      בברכה, 

      מיקי חשמונאי, עו"ד ומגשרת
      מנהלת פורום דיני משפחה

      מת"מ -  'בית טופז' קומה 5
      רח' נחום חת 5, חיפה
      טל': 04-8517771; מייל: law@m-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני בנקאות 17/09/2019 | 02:55 הערה לשאלה הקודמת בנוגע למסגרת אשרא... שכחתי לציין היי 1. החשבון שלי במצב תקין. אין לי חריגות מהמסגרת אלא אם כן אישרו לי! 2. נכנסת...
  • פורום בתי משפט 16/09/2019 | 23:25 פמת"א תביעה נגד האפוט' הכללי מחוז ת"א. מי ב"כ הנתבע- פמת"א?
  • פורום דיני עבודה 16/09/2019 | 23:19 תשלום שכר עבור קורס מדא בגנים פרטיי... אני עובדת כסייעת בגן פרטי. חובה עלינו לעבור קורס של עזרה ראשונה של מדא בהיקף של 22 שעות.מי שלא עו...
  • פורום פלילי 16/09/2019 | 20:06 שאלה לגבי עדי תביעה הגישו נגדי כתב אישום. הליך ההוכחות הסתיים.האם כעת [עם סיום הליך ההוכחות והעדות שלו] אני רשאי לשוח...
  • פורום לשון הרע 16/09/2019 | 19:13 השאלה היתה על לשון הרע בעל-פה וסעיף 2 לחוק קובע, שרואים כפרסום לשון הרע אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק