אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

השוכר ביטל את השיקים

  • שוכר החליט לעזוב באמצע שכירות וביטל צ'קים
    חיים | 23/08/2019 15:16

    שלום

    השכרתי דירה לשנה, ובחוזה לא מופיע אופציה של אפשרות לעזיבה טרם סיום החוזה.

    השוכר הודיע לי שהוא עוזב את הדירה (מסיבות שאינו יכול לשלם) עוד חודש ודורש את הצ'קים. החודש עבר וסירבתי להחזיר לו צ'קים והוא ביטל אותם. אח"כ הודיע לי שלפי החוק הוא יכול להודיע לי 60 יום מראש על סיום חוזה אף בתוך תקופת שכירות ושאחזיר לו את הצ'קים.

    האם זה נכון? מה החוק אומר כשלא רשום בחוזה אופציה של הפסקת חוזה, שוכר יכול להפסיק חוזה שכירות? או שהוא מחוייב עד לסיום החוזה כל עוד לא הביא שוכרים אחרים?

    ומה אני אמור לעשות? להפקיד צ'קים וללכת להוצל"פ?

    יש לציין שהשוכר לא הביא שוכרים חילופיים, ואני כן מחפש ועדיין לא מצאתי.


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • השוכר ביטל את השיקים
      ליאור חאיק, עו"ד | 25/08/2019 11:43

      היי חיים

      חסרה אינפורמציה, וקיים צורך לבדוק את הסכם השכירות.

      קיימות מספר אופציות לפעולה משפטית, לרבות בקשה לביצוע שטר בלשכת ההוצאה לפועל.

      אוסיף כי לא קיימת זכות קנויה בחוק לשוכר לבטל את ההסכם, אלא אם קיימת זכות הדדית למשכיר, ואפנה לסעיף 25יג לחוק השכירות והשאילה:

      "תניה בחוזה שכירות למגורים המאפשרת למשכיר לבטל את החוזה שלא בשל הפרתו בטלה, אלא אם כן קיימת גם לשוכר זכות ביטול כאמור.   המשכיר יודיע לשוכר על ביטול חוזה שכירות למגורים בהתאם לתניה כאמור בסעיף קטן (א), 90 ימים מראש, לפחות, והשוכר יודיע למשכיר על ביטול החוזה בהתאם לתניה כאמור, 60 ימים מראש, לפחות.


      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • העלאת החוזה
        חיים | 25/08/2019 21:00

        שלום

        ראשית תודה רבה

        העליתי את החוזה (בהשמטת פרטים אישיים)

        האם בחוזה הזה רשאי השוכר להחליט לעזוב באמצע התקופה (בהתראה של 60 יום) או שהוא מחוייב עד לסיום החוזה או עד שנמצא (אני או הוא) שוכר חילופי?

        תודה

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 30/05/2020 | 23:43 אבטלה אני עובדת במקום עבודה 10 חודשים, הייתי בחלת בחודש אפריל לאור הקורונה, כעת הודיע שנפטר אותי, נתן ...
  • פורום רשלנות רפואית 30/05/2020 | 23:36 כדאיות הגשת תביעת רשלנות רפואית במק... הילה שלום,ראשית קבלי תנחומי על פטירת אמך, לא כל שכן בנסיבות שהנך מתארת.מדברייך עולה שלאור פענוח ה...
  • פורום דיני עבודה 30/05/2020 | 23:07 חולה קורונה מה מתפרנס חולה קורונה שאין לו ימי חופשה לא מנוצלים ולא ימי מחלה לא מנוצלים
  • פורום בתי משפט 30/05/2020 | 22:26 שאלה בנוגע להתיישנות בלבד שאלה זו הנה בנוגע להתיישנות והיא מופנית רק למי שיודע לנתח הסיטואציה שגם בלי קשר להתיישנות הינה בע...
  • פורום לשון הרע 30/05/2020 | 21:12 האם ניתן לתבוע על דברים שנאמרו במסג... שירה שלום,בהתאם לסעיף 13(5) לחוק איסור לשון הרע, לא ניתן להגיש תביעת לשון הרע בגין פרסומים שנאמרו...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק