אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

יש להפנות השאלה לפורום תעבורה

  • שינוי תמרור
    איתן | 22/08/2019 13:12

    שלום רב,

    קיבלתי דו"ח ונקודות על אי עצירה מוחלטת בתמרור עצור (כן נתתי זכות קדימה אבל בלי עצירה מלאה)

    לאחר פחות מחודש,  התמרור באותו מקום הוחלף למשולש - תן זכות קדימה.

    שאר התמרורים בצומת ללא שינוי.  

    יוצא שלפי התמרור החדש לא עברתי שום עבירה.

    האם על פי חוק העונשין, סעיפים 3 ו4 - שקובעים  כי במקרה של שינוי חיקוק לאחר עשיית עבירה אז יחל הדין המקל עם העושה  - האם אהיה זכאי בדין לביטול הדו"ח והנקודות?

    יסוד השאלה הוא האם ניתן לראות בשינוי תמרור כ"שינוי חקיקה" והאם תמרור דינו כדבר חוק


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • יש להפנות השאלה לפורום תעבורה
      עו"ד אמיר מורשתי | 22/08/2019 18:13

      איתן יקר, השאלה שלך מרתקת ואף אם לא ניתן לראות בשינוי תמרור כשינוי חקיקה ( ואין אני קובע מסמרות לעניין זה ולכן יש להפנות השאלה למומחים בתחום התעבורה אצלנו ) , הרי שאם לא שילמת על הדו"ח אז בוודאי שקיימת לך עילה טובה לדעתי להגיש בקשה לבטלו או לבקש להישפט עליו. 

      בברכה,

      אמיר מורשתי, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • אין שום עילה לביטול הדו"ח
        חיים | 29/08/2019 11:37

        שוב נמחקה תגובה שלי החושפת טעות של מנהל פורום. ללמדכם שבאתר זה שומרים על יוקרתם של מנהלי הפורומים, ש"לוקחים חלק בעלויות התפעול של הפורום והאתר", במחיר הטעיית גולשים ביודעין. בושה וחרפה.

        ולעצם השאלה אני מבהיר שוב: שינוי תמרור לא משנה נורמה. החיוב או האיסור שבתמרור "נובע מטיבו שהוא נתון לשינויים מזמן לזמן" כאמור בסיפא של סעיף 6 לחוק. לכן שינוי התמרור כשלעצמו אינו עילה לביטול הדו"ח. ראו רע"פ 8273/13 מדינת ישראל נ' ליאור חיימוביץ.

        עו"ד מורשתי, אני לא חושד בך שאתה מחקת את תגובתי. אני מעריך שגם הפעם "מערכת האתר" עשתה זאת. אך אם שוב תימחק תגובתי, תיטיב לעשות אם לפחות תתקן את תשובתך המטעה. המילה "לדעתי" בתשובתך והפנייתך לפורום דיני תעבורה אינן מספקות, שכן דעתך במקרה זה, עם כל הכבוד, מנוגדת לחוק ולפסיקה.


        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 15/09/2019 | 08:34 תשלום על חשבון ימי חופשה שלום רבאין לנכות ימי חופשה בגין ימי החג עצמו- להבדיל מחופשת חג / חול המועד שאז ניתן.ככל והמעסיק מ...
  • פורום בתי דין רבניים 15/09/2019 | 07:20 חשש מגט לא תקין שלום רב,שאלתי כבר שאלה דומה לזו לפני כמה שבועות אך ארצה לחדד את השאלה על מנת להיות רגועה.התחתנתי ...
  • פורום דיני נזיקין 15/09/2019 | 04:13 שאלה הגישו נגדי תביעה בשל תאונה עבודה.לא ציינו בתביעה את סכומה המלא, והשאירו רכיבים לשיקול דעת בית המש...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 14/09/2019 | 23:13 אישור קבלת פרסומות. למיטב ידיעתי, הדבר חוקי, איש אינו מכריח אותך להסכים לקבלת דברי פרסומות. ככל ויש צורך בסיוע נוסף,...
  • פורום דיני חוזים 14/09/2019 | 23:12 דייר מטריד שבא בתלונות היי חייםבלתי אפשרי להשיב בלי לבדוק את הסכם השכירות.ייתכן וישנו צורך להוציא מכתב התראה לפני נקיטת ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק