אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם מותר למעסיק לכלול תשלום שעות נוספות בשכר הקובע

  • האם חוקי?
    דוד | 21/08/2019 16:05

    הציעו לי עבודה בשכר של 8 אלףשח.
    קיבלתי את החוזה ולהפתעתי אני רואה שהשכר מפוצל ל 2 סעיפים.
    1. משכורת 6000 שח.
    2. 40 שעות גלובליות 2000 שח.
    ושהמשרה 182 שעות.
    אמר לי שזה רכיב קבוע אבל מה שזה אומר שעד 40 שעות לא אקבל שעות נוספות , ורשום בחוזה שהמשרה 182 שעות.
    ברור שזה טריק כדי להעביד עובד בשעות נוספות ולא לשלם.
    האם זה חוקי?
    תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם מותר למעסיק לכלול תשלום שעות נוספות בשכר הקובע
      עו"ד אחוה פודים | 22/08/2019 12:02

      דוד שלום, 

      מדבריך נשמע שאכן מדובר ברכיב פקטיבי.

      הפיצול נועד גם כדי "לחסוך" בשעות נוספות וגם כדי "לחסוך" בהפרשות על מלוא השכר. 

      חשוב לדעת שהסכם שבו יש שכר כולל שעות נוספות, מנוגד לס' 5 לחוק הגנת השכר.

      בהצלחה! 


      בברכה,

      אחוה פודים, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      סניף ירושלים: יפו 33, בית יואל, קומה 1
      סניף באר שבע: בן צבי 10, מגדל הרכבת, קומה 5
      טל: 02-6254646 ; מייל: achva.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 04/04/2020 | 07:57 תיקון התכוונתי לתשלום פיצויים - האם הוא מחוייב בתשלום פיצויים על כל השנים?
  • פורום דיני משפחה 04/04/2020 | 02:08 גירושים בחו"ל שלום,אני ישראלית שנשואה לגבר מחו"ל. יש לנו שלושה ילדים מתחת לגיל 9. מלפני הנישואים ועד לפני שנתיי...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 03/04/2020 | 21:11 לא נחוץ "המלצה" של עורך דין להסתייע בעורך דין לצורך הגשת תביעה קטנה נגועה בניגוד עניינים ומוטב לא לסמוך ע...
  • פורום ביטוח לאומי 03/04/2020 | 20:57 חלת בגין קורונהה עובדת אם באפריל חודש מלא בחלת עקב קורונה האם מעסיק שלה צריך לשלם ביטוח בגינה או שביטוח לאומי...
  • פורום דיני חוזים 03/04/2020 | 20:04 שכירות מעל 10 שנים שלום,נכון.סעיף 152 לחוק הגנת הדייר קובע כי שכירות בדירה או בבית עסק שחוק הגנת הדייר אינו חל עליה,...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק