אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

למי זכויות היוצרים - למאיירת השכירה או למעסיק?

  • למי שייכים הזכויות למאיייר או למעסיק
    נפתלי | 20/08/2019 17:26

    שלום,

    מאיירת סיפורי קומיקס בעתון שבועי רוצ להוציא ספר מכל העיתונים, האם הזכויות שייכים לה או למעסיק שלה - בעל העיתון?

    ואם הרעיון של הסיפור מגיע מבעל עיתון, והמאיירת רק פועלת לפי ההנחיות שנותנים לה, האם בזה יש עדיפות לבעל העיתון מעל פני המאיירת.

    תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • למי זכויות היוצרים - למאיירת השכירה או למעסיק?
      עו"ד אפי אהרונוב | 20/08/2019 18:02

      נפתלי שלום,

      ככלל, זכות יוצרים ביצירה שיצרה עובדת לצורך עבודתה ובמהלכה היא של המעביד, אלא אם כן הוסכם אחרת. 

      יחד עם זאת, לעובדת יש זכות מוסרית . 

      זכות מוסרית ביחס ליצירה היא זכות היוצר – 

      (1)  כי שמו ייקרא על יצירתו בהיקף ובמידה הראויים בנסיבות העניין;  וכי - 

      (2)  כי לא יוטל פגם ביצירתו ולא ייעשה בה סילוף או שינוי צורה אחר, וכן כי לא תיעשה פעולה פוגענית ביחס לאותה יצירה, והכל אם יש באילו מהם כדי לפגוע בכבודו או בשמו של היוצר.


      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
      טל':03-5057171; מייל: info@ea-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני בנקאות 17/09/2019 | 02:55 הערה לשאלה הקודמת בנוגע למסגרת אשרא... שכחתי לציין היי 1. החשבון שלי במצב תקין. אין לי חריגות מהמסגרת אלא אם כן אישרו לי! 2. נכנסת...
  • פורום בתי משפט 16/09/2019 | 23:25 פמת"א תביעה נגד האפוט' הכללי מחוז ת"א. מי ב"כ הנתבע- פמת"א?
  • פורום דיני עבודה 16/09/2019 | 23:19 תשלום שכר עבור קורס מדא בגנים פרטיי... אני עובדת כסייעת בגן פרטי. חובה עלינו לעבור קורס של עזרה ראשונה של מדא בהיקף של 22 שעות.מי שלא עו...
  • פורום פלילי 16/09/2019 | 20:06 שאלה לגבי עדי תביעה הגישו נגדי כתב אישום. הליך ההוכחות הסתיים.האם כעת [עם סיום הליך ההוכחות והעדות שלו] אני רשאי לשוח...
  • פורום לשון הרע 16/09/2019 | 19:13 השאלה היתה על לשון הרע בעל-פה וסעיף 2 לחוק קובע, שרואים כפרסום לשון הרע אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק