אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שאלה לגבי בעלות בדירה.

  • שאלה לגבי בעלות בדירה.
    לאה | 12/08/2019 12:18

    שלום רב,
    אני מתגוררת בדירה של אמא שלי בת 94 כבר שנתיים וחצי. אמי מתגוררת אצל אחותי. לפני חצי שנה אמא העבירה את הדירה שלה על שמי ללא תמורה. עכשיו הדירה רשומה בטאבו על השם שלי.
    ברצוני לשאול: במקרה ש(חלילה וחס!) אמי תצטרך טיפול סיעודי בבית האבות - תהיה לבית האבות את הזכות להגיש נגדי תביעה משפטית על מנת לדרוש לקחת ממני את הדירה היחידה בה אני מתגוררת?
    ברצוני לציין, שזו הדירה היחידה שיש לי ואני מקבלת השלמת הכנסה מב"ל (ז"א - מתקיימת מהתקציב המצומצם ביותר).
    תודה מראש,
    לאה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שאלה לגבי בעלות בדירה.
      לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 14/08/2019 11:37

      שלום לאה,

      מבחינת דיני הקניין אין לבית האבות זכות לקבל את דירתך.

      יחד עם זאת יש לבחון את כללי משרד הבריאות ככל שנדרש או מתבקש קוד אשפוז.

      בברכה,

      לילך עתני, עו"ד
      מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

      בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
      טל': 03-6091011; מייל: [email protected]


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • מימון קרוב משפחה בבית אבות
        לאה | 14/08/2019 12:15

        שלום ותודה על התשובה,
        אך בתקנות התשלום השתתפות בהוצאות על השהיה של קרוב משפחה שקיבל ממנו דירה במתנה ללא תמורה כתוב שבמקרה שהדבר קרה פחות מחמש שנים לפני כניסתו לבית האבות ייחוייב המקבל הדירה בסכום של התשלום בשווי של שכר דירה. אפילו שעל פי החוק הוא לא מחויב לשלם. וזה מאוד לא ברור איך לשלם שכר דירה שיותר גבוהה מהקצבה של ביטוח לאומי?
        מסתבר שקרה של פיגור בתשלום יכולים לעקל את הדירה?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • מימון קרוב משפחה בבית אבות
          לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 18/08/2019 13:40

          שלום לאה,

          עניין זה איננו בתחומי העיסוק של הורום.

          נא הפני שאלתך לפורום ביטוח לאומי באתר זה.

          בברכה,

          לילך עתני, עו"ד
          מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

          בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
          טל': 03-6091011; מייל: [email protected]


          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום הוצאה לפועל 13/08/2020 | 23:52 האם ניתן לעקל רכב השייך לנכה בהוצאה... בס"דשלום דודעקרונית, סעיף 22 (א) (5) איננו מונע הטלת עיקול על מכונית נכים. בפסיקה מצוין כי ה...
  • פורום דיני בנקאות 13/08/2020 | 23:41 שימוש בשיק בנקאי אלא אם יש הגבלה בשיק, אין מניעה לעשות כך. מקווה שעלה בידי לסייע.  בברכה, אסף מירוז,...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 13/08/2020 | 22:55 מייל ספאם אני קיבלתי מיHלים מרשימת תפוצה ואחרי כמה מיילים שלחתי בקשה למנהל לאסיר אותי מהרשימה תצופה שלו והם...
  • פורום דיני נזיקין 13/08/2020 | 22:05 הגשת ראיה חדשה טרם הליך הוכחות אור שלום,ככול שאת מבקשת לתבוע פיצוי נוסף בגין נזק חדש שנגרם מאותו האירוע - יהיה עליך לבקש מבית המ...
  • פורום ביטוח לאומי 13/08/2020 | 20:44 תביעת ימי מחלה מביטוח לאומי לאישה ב... שלום רב, אמא שלי עברה תאונת דרכים והיא בת 62.5. אמא שלי עבדה וכתוצאה מהתאונה אינה יכולה לעבוד...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק