אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ציטוט קטע משיר

  • שימוש במשפט משיר בכתיבת מאמר
    יעל | 01/08/2019 11:09

    שלום! האם אפשר לצוטט קטע משיר (משפט משיר עברי) לצורך כתיבת מאמר שעתיד להתפרסם?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • ציטוט קטע משיר
      עו"ד אפי אהרונוב | 11/08/2019 21:48

      יעל שלום,

      פעולת הציטוט היא אחת הפעולות המהוות שימוש הוגן ביצירה ("הבאת מובאות" בלשון החוק). פעולה שמהווה שימוש הוגן מותרת ואולם, אין המדובר בהיתר גורף ומוחלט אלא יש לבחון בכל מקרה את מכלול הגורמים הרלוונטיים ביחס לציטוט והשפעתו על היצירה וביניהם: מטרת השימוש ואופיו; אופן היצירה שבה נעשה השימוש; היקף השימוש מבחינה איכותית וכמותית, ביחס ליצירה בשלמותה; השפעת השימוש על ערכה של היצירה ועל השוק הפוטנציאלי שלה [ראי סעיף 19 לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007].

       


       
      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
      טל':03-5057171; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק