אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם דירת ירושה נחשבת לדירה נוספת?

  • דירת ירושה
    אתי | 23/07/2019 13:59

    שלום.

    קיבלתי דירת ירושה ויש לי בה חלק של 100%. ( על שמי בלבד)עכשיו מכרתי את דירתי למגורים ושיפרתי אותה קניתי אחרת על שמי ועל שם בעלי. השאלה היא האם אחוייב ב 4% בגין מס דירה שניה או שדירת ירושה לא נחשבת כדירת שניה לצורך  תשלום מס 8% במידה ומשפרים דיור 

    2.והאם היו תקדימים לזה כלומר מקרה כמו שלי שלא שולם המס ולאחר מכן היתה דרישה של מס שבח.

    בתודה אתי

    .

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם דירת ירושה נחשבת לדירה נוספת?
      לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 24/07/2019 10:13

      שלום אתי,

      דירת ירושה נחשבת במניין הדירות כדירה נוספת.

      אם ליורש זכויות שאינן עולות על 50% הדירה לא תחשב כדירה נוספת.

      בברכה,

      לילך עתני, עו"ד
      מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

      בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
      טל': 03-6091011; מייל: [email protected]


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • האם דירת ירושה נחשבת כדירה נוספת
        אתי | 24/07/2019 11:34

        התשובה שנתת לגבי "אם ליורש זכויות שאינן עולות על 50% אינה נחשבת לדירה נוספת" האם הכוונה לצורך תשלום מס 8% בקניה דירה נוספת או לצורך תשלום מס שבח במכירת דירת המגורים במידה ויש פחות מ 50% מהדירה?.אני שואלת כאן שתי שאלות שונות ומבקשת התייחסות לשני סוגי המיסוי.תודה

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • האם דירת ירושה נחשבת כדירה נוספת
          לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 28/07/2019 14:00

          הדבר נכון בשני המקרים.

          בברכה,

          לילך עתני, עו"ד
          מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

          בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
          טל': 03-6091011; מייל: [email protected]

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום פשיטת רגל 28/09/2020 | 22:14 קזוז מה סעיף החוק הרלוונטית בעניין חברות לעניין זכות קזוז של נושה בפירוק , כמו סעיף 74 בפקודת פשיטת רג...
  • פורום דיני תעבורה 28/09/2020 | 21:06 פנה למפנ"א שלום אדי,עליך לפנות למפנ"א ולגבות את טענתך בראיה כל שהיא אחרת זו סתם טענה סתמית.
  • פורום תמא 38 28/09/2020 | 20:08 מכפילי חנייה שיקולים כלכליים/משפטיי... שלום רב, אני מחפש דירה לבני ברמת גן. לבני אין מכונית והוא לא מתכנן לקנות מכונית בשנים הקרובות. ל...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 28/09/2020 | 17:43 הועדה לתכנון ובניה התעלמה מתלונה שלוםהועדה לתכנון ובניה התעלמה  מתלונה על חריגת בניההשאלה שלי איך בית המשפט מסתכל על ההתנהגות...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 28/09/2020 | 15:39 רכשתי מוצר בלי תקן. היי,בהחלט. אפשר להגיש תביעה קטנה. מדובר בסוג של חוזה בלתי חוקי לפי סעיף 30 לחוק החוזים.אופציה נוס...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק