אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם בחור המציג עצמו בכזב כחייל עובר עבירה פלילית?

  • התחזות לחייל צה"ל
    דנה | 24/07/2019 11:38

    שלום רב

    האם המקרה הנ"ל נחשב עבירה פלילית?

    בחור שהשתמט משירות צבאי או שקיבל פטור מסיבה מוצדקת, מציג את עצמו כחייל המשרת במשרד הביטחון (כיוון שאינו לובש מדים) ואף מוצג כך על ידי משפחתו.

    תודה מראש


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם בחור המציג עצמו בכזב כחייל עובר עבירה פלילית?
      עו"ד אמיר מורשתי | 25/07/2019 11:03

      דנה יקרה, עבירת ההתחזות מוגדרת בסעיף 441 לחוק העונשין ונוסחה: "המתייצג בכזב כאדם אחר, חי או מת, בכוונה להונות, דינו - מאסר שלוש שנים; התייצג כאדם הזכאי על פי צוואה או על פי דין לנכס פלוני והוא עושה זאת כדי להשיג את הנכס או את החזקתו, דינו - מאסר חמש שנים."- כלומר, אם בחור במקרה שלך לא מתחזה לאדם ספציפי חי או מת מתוך כוונה להונות הרי שהוא לא עובר על עבירת התחזות. יחד עם זאת, ייתכן והוא עובר עבירה פלילית אחרת , למשל קבלת דבר במרמה, אם הוא משיג לעצמו הטבות המיועדות לחיילים בלבד בשל טענתו כי הוא חייל וכו'. בנוסף, יכול להיות שהוא עובר עבירה לפי חוק השיפוט הצבאי .מקווה שהייתי לך לעזר

      בברכה,

      אמיר מורשתי, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • התחזות כחייל
      חיים | 25/07/2019 12:45

      סעיף 283 לחוק העונשין:

      "העושה אחת מאלה, דינו - מאסר שלוש שנים:

      (1) מתחזה כעובד הציבור, כשאותו עובד נדרש מכוח תפקידו לעשות פעולה או להיות נוכח;

      (2) מתייצג בכזב כעובד הציבור ומתיימר מכוח תפקידו זה לעשות פעולה או להיות נוכח במקום לשם עשיית פעולה.”

      עובד הציבור הוא גם חייל לפי סעיף 34כד לחוק.


      בנוסף לכך נקבע בסעיף 518 לחוק השיפוט הצבאי:

      "אדם שאינו חייל והתחזה כחייל, על ידי שענד סימן הנראה כסימן דרגה או כסימן צבאי אחר או שלבש מדים הנראים כמדי צבא, או על ידי טענות שוא או בדרך אחרת, דינו - מאסר שלוש שנים.”

      סעיף 4 לחוק השיפוט הצבאי קובע, ש"מי שנתקבל כדין, או דימו בתום לב שנתקבל כדין, לכוחות הסדירים של הצבא או לשירות בכוחות המילואים של הצבא, יחול עליו חוק זה כל עוד לא קיבל שחרור מן הכוחות הסדירים או מאותו שירות מילואים.”


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 25/08/2019 | 21:00 העלאת החוזה שלוםראשית תודה רבההעליתי את החוזה (בהשמטת פרטים אישיים)האם בחוזה הזה רשאי השוכר להחליט לעזוב באמצ...
  • פורום דיני עבודה 25/08/2019 | 20:59 האם מותר לנצל סיבוס ביום חופש? שלום. יש לי כרטיס סיבוס עם סכום שמתחדש על בסיס יומי מהמעסיק, ולי יש השתתפות עצמית בחלק מסכום הסיב...
  • פורום תביעות ייצוגיות 25/08/2019 | 20:07 שת ייצור על מזגן שלום,רכשתי מזגן ובחנות אמרו שלי ששנת ייצור היא 2019.כשהביאו את המזגן לא ראיתי בשום מקום על הקרטון...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 25/08/2019 | 20:04 jחיוב מיותר ביצעתי רכישה של שירות פרימיום באפליקצייה דרך גוגל שמתחדש כל חודש בעלות של 3 שקלים . להפתעתי גילית...
  • פורום עורכי דין 25/08/2019 | 19:52 התיישנות בתביעכה שנמחקה משפחה של מנוח הגישה תביעת נזיקין נגד שב"ס כמעסיק בשל טענה לקשר בין פעילות מאומצת של המנוח בתקופה ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק