אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם אני מוכר בציבור ושווה זכויות בזמן גירושים

  • האם אני מוכר בציבור ושווה זכויות בזמן גירושים
    עובדיה | 19/07/2019 18:04

    שלום רב.
    אנו נישואים משנת 1997 והיינו חיים יחד עוד 5 שנים
    קודם לנישואים .אנו מוכרים בציבור.
    אנו חושבים להתגרש אבל בת זוגתי מסרבת לחלוק בירושה חייב לציין שהבית על שם בת זוגתי לפני שנישאנו סופית רכשה את הבית לבד בזמן שהיינו זוג. 
    שאלתי היא האם זה מגיע לי חלק שווה בירושה?
    בברכה:
    עובדיה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם אני מוכר בציבור ושווה זכויות בזמן גירושים
      עובדיה | 21/07/2019 16:13

      שוב שלום רב.
      הוצאתי מהרבנות העתקים של ת.נשואין וכתובה.
      האם בת זוגתי בנוסף  יכולה לדרוש את הסכום שמופיע בכתובה מיליון ושמונה מאות אלף ש"ח בזמן החתימה בשנת 1997?
      בברכה:
      עובדיה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • האם אשתי יכולה לתבוע את סכום הכתובה?
        עו"ד רוית טוב-לי | 27/07/2019 22:58

        עובדיה, שוב שלום,

        אכן, אשתך יכולה לתבוע ממך את סכום כתובתה.

        הנטל להוכיח שלא מגיע לה מוטל עליך (כלומר, אתה צריך לשכנע שלא מגיע לה ולא ההיפך), אבל בית הדין איננו נוטה לפסוק סכומים כה גבוהים.

        מדובר בהרבה כסף, כל טעות תעלה לך ביוקר, ולכן אני שוב ממליצה שתתייעץ עם עורך דין מנוסה ואמין.

        בהצלחה!

        בברכה,

        רוית טוב-לי, עו"ד
        מנהלת פורום דיני משפחה 

        דניאל פריש 3, תל אביב
        טל': 03-6078888; מייל: ravit@tovly.co.il

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

    • האם יש לי חלק בירושה שקיבלה אשתי?
      עו"ד רוית טוב-לי | 27/07/2019 22:55

      עובדיה, שלום,

      לפי חוק יחסי ממון, נכסים שהתקבלו בירושה אינם ברי איזון, כלומר, הם נותרים רק של אשתך, ולך אין חלק בהם.

      יחד עם זאת, במקרים מסויימים כן ניתן לתבוע זכויות בנכס שהתקבל בירושה ע"י בן הזוג האחר, על בסיס טענות שהנכס "נטמע" ברכוש המשפחתי, או שהיתה לאשתך כוונת שיתוף ספציפי לגביו.

      אלו סוגיות מורכבות והרות גורל מבחינה כספית, ולכן אני ממליצה בחום שתפנה לייעוץ אצל עורך דין מנוסה ואמין, שלאחר שמיעת הנתונים, ינחה אותך מה לדרוש.

      בהצלחה!

      בברכה,

      רוית טוב-לי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני משפחה 

      דניאל פריש 3, תל אביב
      טל': 03-6078888; מייל: ravit@tovly.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 12/12/2019 | 18:17 הצבעת בעלי דירות בוואטסאפ שלום1. האם ניתן לקיים הצבעת בעלי דירות בוואטסאפ במקום באסיפה רגילה? וזאת בעקבות נוכחות דלה מאד בא...
  • פורום דיני משפחה 12/12/2019 | 18:13 הבהרה האם בית המשפט יכול לתת החלטה ביום שישי, הקובעת שינוי בהסדרי השהות לאותו יום שישי ולמחרת שבת.בניגו...
  • פורום דיני חוזים 12/12/2019 | 17:36 השאלה מתאימה לפורום מיסוי ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך. בברכה, ליאור חאיק, עו"ד מנהל פורום צרכנות ופור...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 12/12/2019 | 17:35 האם המעמ כלול במחיר? לא, סעיף 17 לחוק הגנת הצרכן קובע כי המחיר המוצג לצרכן חייב להיות מחיר כולל.אפשר להגיש על העניין ב...
  • פורום פלילי 12/12/2019 | 17:09 האם מעשה שאינו אתי יכול להוות עבירה... דרור יקר, התשובה לשאלה האם מעשה מסויים הוא מעשה פלילי אם לאו נעוצה בתשובה לשאלה האם המעשה נאסר במ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק