אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

15 שנה אני המפרנסת של המשפחה! האם כשנתגרש בעלי יקבל חצי מהרכוש?

  • חלוקה שווה של זכויות פנסיה
    מלי | 17/07/2019 20:50

    במהלך 15 שנות נישואים אני עבדתי במשך כל התקופה בעוד שהגרוש שלי עבד 2/3 מהתקופה וכל יתר התקופה לא עשה מאמץ לעבוד בכל עבודה אחרת. הגרוש עבר המון מקומות עבודה מהן פוטר או התפטר ותקופות ארוכות שהה בבית. במהלך התקופה שהיה בבית לא היה חס ושלום עקר בית ולא ניקה או בישל או טיפל יתר על המידה בילדים. כלומר, מדובר באדם שחי על חשבון אשתו והיה לו מאוד נוח במצב זה.

    האם בית משפט בכל זאת יחלק את הזכויות שצברתי ביני לבינו חצי בחצי? 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • 15 שנה אני המפרנסת של המשפחה! האם כשנתגרש בעלי יקבל חצי מהרכוש?
      עו"ד לימור מסר | 18/07/2019 13:46

      שלום מלי,

      החוק קובע איזון של כלל הזכויות והחובותף יחד עם זאת סעיף 8 (2) לחוק יחסי ממון, נותן לביהמ"ש את האפשרות לחלוקה בלתי שוויונית של הזכויות.

      25.מטרת חלוקת רכוש לא שוויונית בהתאם לסעיף 8(2) לחוק יחסי ממון

      א.סעיף זה נועד לתת פתרון למקרים חריגים, בהם חוסר האיזון שנוצר בין בני זוג, לאחר הגירושין, בולט במיוחד. בתי המשפט עושים שימוש בסעיף זה, לצורך חלוקת רכוש לא שוויונית, כדי לצמצם את חוסר האיזון שנוצר, מתוך שיקולים של הגינות וצדק.

      ב. על פי פסיקת בתי המשפט הרעיון המרכזי העומד מאחורי חלוקת רכוש לא שוויונית הוא ששני בני הזוג, לאחר סיום נישואיהם, יוכלו לחיות בכבוד, ככל שניתן.

      ג. יש לציין כי בנוסף לסעיף 8(2) לחוק יחסי ממון, חלוקת רכוש לא שוויונית אפשרית גם על פי תקנות סדר הדין האזרחי וגם על פי חוק בית המשפט לענייני משפחה, לפיהם מוקנית לבית המשפט לענייני משפחה הסמכות לנהוג בדרך הנראית לו הטובה ביותר לצורך עשיית משפט צדק.

      חרף האמור, מנסיוני, רק במקרים באמת קיצוניים, ביהמ"ש לא יחלק את הזכויות שווה בשווה.

       



      בברכה,

      עו"ד לימור מסר
      מנהלת פורום דיני משפחה

      דרך אבא הלל 12, רמת גן
      טל': 03-6139056 ; מייל: limormeser@hotmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 03/07/2020 | 20:04 מכרתי דירה מירושה יש לי זכות להבטחת... אין לי בית אני גרה בשכירותאני מכרתי את הבית של אמי ז"ל לפני כנפטרה לפני שנתייםהכסף ישב בחשבון ועכ...
  • פורום דיני מיסים 03/07/2020 | 19:48 חודש עבודה בודד בעקרון על כל עבודה נוספת צריך לעשות תאום מס. אולם לפי השאלה לא מדובר בשני מקומות עבודה בו זמ...
  • פורום עורכי דין 03/07/2020 | 19:30 שירות ניהול מוניטין לעורך דין שלום, שואל בשביל חבר עורך דין,מישהו מכיר שירות ניהול מוניטין לעורך דין ואם כן, כמה צריך לעלות שיר...
  • פורום בתי משפט 03/07/2020 | 17:21 לץ -פסיקה תודה !!! ומה לגבי פסיקה שתאפשר לתקן באופן ובמטרה שתעקף שאלת סמכות? פסיקה במשפחה או אפילו בהליך אז...
  • פורום דיני תעבורה 03/07/2020 | 14:42 רכב נושא לוחית "במבחן" שלום אילתי,סעיף 2 של פקודת התעבורה קובע:2. לא ינהג אדם רכב ולא ירשה לאחר לנהוג רכב שברשותו, אלא א...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק