אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מיסוי דירות ירושה

  • ירושה
    נילי | 05/07/2019 16:14

    סבתא נפטרה והורישה את דירתה היחידה לבת שלה.

    הבת שלה נפטרה כאשר בבעלותה 2 דירות: אחת שרכשה ואחת זו שירשה מאמה (ירושת דירה יחידה). 

    הנכד ירש עכשיו 2 דירות אלו. 

    האם במכירתן תהיינה שתיהן פטורות ממס? (כלומר האם "זכותה של הבת למכור את דירת הירושה בפטור ממס" עוברת גם בירושה לנכד?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מיסוי דירות ירושה
      עו"ד חיה אביסרור-שמעוני | 11/07/2019 12:29

      שלום רב,

      אחד מתנאי סעיף 49ב(5) לחוק מיסוי מקרקעין מתנים את הפטור ממס במכירת הדירה על ידי היורש בתנאי שקשור למוריש עצמו- האם למוריש ביום מותו היתה דירה אחת?

      ככל שכל יתר התנאים הנדרשים בסעיף מתקיימים ולמוריש אכן הייתה דירה אחת- יהנה היורש מפטור ממס במכירת אותה הדירה.

      במקרה שציינת, המורישה של הדירות היא האם , לאם קיימות 2 דירות בעת פטירתה האחת התקבלה בירושה מאמה והשנייה הייתה בבעלותה, לפיכך הנכד לא יוכל להנות מפטור ממס בהתאם להוראות סעיף 49ב5 כדירת ירושה.

      ניתן לבחון אפשרות לתכנון מס ראוי שיפחית את חבויות המס בידי הנכד- אך האמור כפוף לייעוץ מומחה מיסוי ואני ממליצה לפנות לעו"ד התמחה במיסוי מקרקעין לצורך קבלת הייעוץ.




      בברכה,

      חיה אביסרור - שמעוני, עו"ד (רו"ח)
      מנהלת פורום דיני מיסים

      גרשון ש"ץ 6, ת"א | דרך חיים 4, באר יעקב
      טל: 08-9292444 ; מייל: haya@hastax.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • זכות
        נ | 12/07/2019 11:45

        זכותה של "האם" למכור בפטור ממס את הדירה שירשה פוקעת עם מותה? או שהזכות היא של "הדירה, ועוברת הלאה?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 19/07/2019 | 15:23 פיטורין נוכח שינוי שעות עבודה שלום רבאכן כן. שעות העבודה הקבועות הן חלק מהותי מהסכם ההעסקה וככל ואת לא יכולה לעמוד בם אז זכותו ...
  • פורום ביטוח לאומי 19/07/2019 | 15:10 גימלת ביטוח לאומי בני , (42) נשוי , מזה 11 ושנים, ואב לבן 8, ובת 5אשתן (39),   פגועת  נפש , מזה שנים...
  • פורום דיני חוזים 19/07/2019 | 14:37 תגובה לתשובתך תודה לתשובתך קראתי את החוק של שכירות הוגנתשאלתיהאם החוזה ביני לבין השוכר הוא מעל לחוקכמו למש...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 19/07/2019 | 14:14 השאלה אינה מתאימה לפורום תביעות קטנ... ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך. בברכה, ליאור חאיק, עו"ד מנהל פורום צרכנות ופור...
  • פורום דיני תעבורה 19/07/2019 | 13:50 לא הבנתי     סליחה אבל לא הבנתי למה הכוונה שלך ב-2. מה זה אומר? אפשר או אי אפשר? תוכל להסביר לי?
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק