אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הבאת מובאות

  • זכויות יוצרים בפרסום ציטוטים / משפט
    קובי | 21/06/2019 12:15

    שלום, אם באתר שלי אני שם כל מיני משפטי השראה, אני משתדל לשים את שם היוצר/ ממציא המשפט. אך אם אני לא יודע מי אמר אותו,  ולכן מפרסם ללא שם, האם קיימת בעיה כלשהי? (אני בדר"כ שם משפט או שניים  ולא מאמר או שיר שלם..) 

    לדוגמא: 

    "ויש סיבות לכל דבר, יש חלום שלא נגמר בסוף הדרך עוד תהיה מאושר" … מילים ולחן: עילי בוטנר

    "כשנסגרת דלת אחת נפתחת אחרת, אבל לעיתים קרובות אנו ממשיכים להביט בצער רב כלכך בדלת הסגורה עד שאיננו רואים, את זאת שנפתחה בפנינו"   - אלכסנדר גרהאם בל

    תודה מראש!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הבאת מובאות
      עו"ד אפי אהרונוב | 25/06/2019 13:09

      שלום רב,

      ככלל - הבאת מובאות נחשבת לשימוש הוגן שהוא מותר, ככל שהוא נעשה באופן מידתי ובהתייחס למספר פרמטרים - המפורטים בחוק. לשון הסעיף הרלוונטי (סעיף 19 בחוק זכות יוצרים):

      "שימוש הוגן 

      19.     (א)  שימוש הוגן ביצירה מותר למטרות כגון אלה: לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה, דיווח עיתונאי, הבאת מובאות, או הוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך. 

                 (ב)  לצורך בחינה של הוגנות השימוש ביצירה לעניין סעיף זה, יישקלו, בין השאר, כל אלה: 

                      (1)   מטרת השימוש ואופיו; 

                      (2)   אופי היצירה שבה נעשה השימוש; 

                      (3)   היקף השימוש, מבחינה איכותית וכמותית, ביחס ליצירה בשלמותה; 

                      (4)   השפעת השימוש על ערכה של היצירה ועל השוק הפוטנציאלי שלה. 

                 (ג)   השר רשאי לקבוע תנאים שבהתקיימם ייחשב שימוש לשימוש הוגן".

      גם כשמדובר בהבאת מובאות שאינה חורגת מגבולות החוק, חובה להקפיד על מתן קרדיט - וזו החובה שלך, כמי שמצטט משפט, להתחקות אחר מקורו (כמובן שאם אתה מצטט מספר או מאתר וכיו"ב אז צריך לעשות בירור של זכויות לכל אורך ה"שרשרת").


      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
      טל':03-5057171; מייל: info@ea-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום תמא 38 04/07/2020 | 18:02 איחור במסירה שלום רבעל מה שכבר תבעת לא תוכלי לתבוע בשנית.לגבי פרק זמן זה יש כבר פסק דין בינכם.מציע בכל זאת שתת...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/07/2020 | 16:54 רשות מקומית התקינה משאבת מים רועשת ... שלום,לפני מספר חודשים מועצה מקומית בשטחה אני גר התקינה משאבת מים\ביוב רועשת ביותר על יד הבית שלי ...
  • פורום דיני מיסים 04/07/2020 | 16:14 הורשה הורשה לא מחוייבת במס שבח בין אם היורש הוא צאצא של המוריש, בן דוד שלו או חבר שלו.  בברכה, ...
  • פורום דיני עבודה 04/07/2020 | 15:30 האם מותר להפחית בשכר לאחר חזרה מחל"... שלום רב,אם העובד החליט שלא להסכים להפחתת השכר ומבחינתו מדובר בהרעת תנאים יחשב העובד כדין מפו...
  • פורום דיני חוזים 04/07/2020 | 15:28 ערבות שלום,הנני בן 26, בת הזוג שלי בת 17 וחצי (עובדת).אנחנו מעוניינים לעבור לגור יחדו - להשכיר דירה.השא...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק