אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם הפסקת עבודה בהסכמה מזכה בדמי אבטלה?

  • הסכמה הדדית על סיום עבודה ובקשת דמי אבטלה
    שרון | 12/06/2019 14:03

    היי, 

    בעקבות התפטרותי, הגשתי בקשה למחלקת מש"א לתת לי מכתב פיטורים על מנת שאוכל לקבל את דמי האבטלה.   המעסיק נאות לעזור ובמכתב אותו קבלתי כתוב כי יש הסכמה הדדית על סיום העבודה  ואף מצויין תאריך ההודעה המוקדמת, אך כאמור, לא על פיטורים באופן ברור מאחר ואמנם המעסיק מנסה לסייע לי אך גם צריך להגן על עצמו משפטית, ככל הנראה.

    להבנתי, המכתב הנ"ל אינו קביל על מנת לקבל דמי אבטלה. מה על העו"ד של  מקום העבודה להוסיף במכתב או האם יש להוציא מכתב נוסף על מנת שיתאפשר לי לגשת ללשכת העבודה?

    בתודה,

    שרון

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם הפסקת עבודה בהסכמה מזכה בדמי אבטלה?
      עו"ד אחוה פודים | 13/06/2019 08:15

      שרון שלום, 

      רק פיטורים מזכים בדמי אבלה מידיים.

      התפטרות מזכה בדמי אבטלה רק לאחר תקופת המתנה של 90 ימים (וכמובן בתנאי שעמדת ביתר התנאים). 

      מעבר לכך השאלה הייתה צריכה להיות מופנית לפורום ביטוח לאומי, אשר הוא הגורם המשלם דמי אבטלה.



      בברכה,

      אחוה פודים, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      יפו 33, בית יואל, ירושלים
      טל: 02-6254646 ; מייל: achva.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני בנקאות 17/09/2019 | 02:55 הערה לשאלה הקודמת בנוגע למסגרת אשרא... שכחתי לציין היי 1. החשבון שלי במצב תקין. אין לי חריגות מהמסגרת אלא אם כן אישרו לי! 2. נכנסת...
  • פורום בתי משפט 16/09/2019 | 23:25 פמת"א תביעה נגד האפוט' הכללי מחוז ת"א. מי ב"כ הנתבע- פמת"א?
  • פורום דיני עבודה 16/09/2019 | 23:19 תשלום שכר עבור קורס מדא בגנים פרטיי... אני עובדת כסייעת בגן פרטי. חובה עלינו לעבור קורס של עזרה ראשונה של מדא בהיקף של 22 שעות.מי שלא עו...
  • פורום פלילי 16/09/2019 | 20:06 שאלה לגבי עדי תביעה הגישו נגדי כתב אישום. הליך ההוכחות הסתיים.האם כעת [עם סיום הליך ההוכחות והעדות שלו] אני רשאי לשוח...
  • פורום לשון הרע 16/09/2019 | 19:13 השאלה היתה על לשון הרע בעל-פה וסעיף 2 לחוק קובע, שרואים כפרסום לשון הרע אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק