אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

יציאה מהסכם שכירות לפני התקופה

  • ביטול החוזה בתוך תקופת השכירות
    נעם | 04/06/2019 15:41

    היי,

    אני מעוניינת לסיים את החוזה לפני תום תקופת השכירות. 
    בחוזה יש סעיף יחיד המתייחס לעזיבה בתוך תקופת השכירות והוא מנוסח כך:
     ״המשכיר מצהיר ומסכים כי לעניין הפסקת השכירות בתוך תקופת השכירות יחול חוק השכירות התשל"ה 1971״
    בחוק הנ״ל בסעיף 25 יג נאמר כי אם יש בחוזה סעיף המאפשר זאת, ניתן לבטל את החוזה בהתראה של 60 יום. 
    האם הסעיף המופיע בחוזה זהו הסעיף עליו מדברים בחוק?
    האם סעיף זה מאפשר לי עזיבה מוקדמת?

    תודה,
    נעם

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • יציאה מהסכם שכירות לפני התקופה
      ליאור חאיק, עו"ד | 09/06/2019 18:15

      היי נעם,

      בכדי להשיב צריך לראות את ההסכם.

      חוק השכירות והשאילה שתוקן לחוק שכירות הוגנת קובע סעיף הדדי לענין הזכות לסיים את ההסכם מצד שני השוכר והמשכיר, למשכיר 90 יום ולשוכר 60:

      (א) תניה בחוזה שכירות למגורים המאפשרת למשכיר לבטל את החוזה שלא בשל הפרתו בטלה, אלא אם כן קיימת גם לשוכר זכות ביטול כאמור.


                (ב) המשכיר יודיע לשוכר על ביטול חוזה שכירות למגורים בהתאם לתניה כאמור בסעיף קטן (א), 90 ימים מראש, לפחות, והשוכר יודיע למשכיר על ביטול החוזה בהתאם לתניה כאמור, 60 ימים מראש, לפחות.

      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום הוצאה לפועל 10/12/2019 | 20:24 האם כל תיק חדש נכנס ישירות לתיק האי... שלום וברכה, כעיקרון בעת הימצאות חייב באיחוד תיקים כל תיק חדש שנפתח לאחר האיחוד מצורף לתיק האיחוד...
  • פורום פשיטת רגל 10/12/2019 | 20:11 האם כספי קרנות שטרם נזילים שייכים ל... שלום וברכה, שאלתך אינה ברורה שכן קבלת הפטר חלוט ניתן לקבל רק לאחר שמשלמים את כל הסכום שנקבע בתוכ...
  • פורום לשון הרע 10/12/2019 | 19:29 תום לב נדרש כשהפרסום אסור לכאורה לא נאמר בחוק, שכל פרסום לשון הרע מותנה בתום לב, אלא שבנסיבות מסוימות המפרסם לשון הרע יהיה מוגן, א...
  • פורום דיני ביטוח 10/12/2019 | 19:05 תביעה אם יש לי הערכת שמאי ולא תקנתי את הרכב האם אוכל לתבוע בתביעות קטנות?האם הקלטת שיחות בנייד מהוות רא...
  • פורום דיני עבודה 10/12/2019 | 18:20 חישוב משכורת ראשונה קיבלתי תלוש ראשון לחודש נובמבר. סגרתי עם מעסיקי על 7 אלף נטו. רשום בתלוש נטו לגילום 7 אלף שח ול...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק