אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם ידע מוגן בקניין רוחני?

  • הפניה לחומר גלוי
    ש.ל. | 23/01/2019 11:35


    נניח שמישהו כותב ספר על נושא מסוים. אין לו מושג על הנושא והוא פונה אלי לייעוץ כמומחה לנושא.

    אם,בין השאר,  הפניתי אותו לחלקים שלמים ופרטים שהוא הכניס לספר(שפורסמו בערוצים אחרים  גלויים לכל,אבל מחבר הספר לא ידע עליהם), האם עצם ההפניה היא קניין רוחני,זכויות יוצרים..?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם ידע מוגן בקניין רוחני?
      עו"ד אפי אהרונוב | 29/01/2019 09:33

      שלום רב,

      ככלל: עובדות, רעיונות, שיטות ומידע אינם מוגנים בזכות קניין רוחני - אלא מצוים בנחלת הכלל. לכן, לאדם המעביר מידע לרעהו אין זכות במידע .

      יחד עם זאת, ככל שנעשה שימוש בדרך הביטוי של המידע - המצב שונה. למשל, אם העברת למישהו מאמר כתוב שלך והוא העתיק אותו הרי שזו כבר העתקה של דרך הביטוי (כמובן שאם אפשר לו לעשות זאת ללא תנאי, אז הדבר מהווה ויתור על זכותך הכלכלית).

      בדומה לכך, אם העברת חומר שלוקט ממקומות שונים ואורגן על ידיך באופן שיש בו מקוריות - והלה עשה שימוש בחומר באופן שהועבר אז יתכן ומדובר ב:"לקט" שיש לו הגנה (אם כי גם כאן, ככל שהדבר לא הובהר מראש יתכן וזה יחשב לויתוןר שלך על הזכות הכלכלית).  

       



      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
      טל':03-5057171; מייל: info@ea-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום תביעות ייצוגיות 24/04/2019 | 00:56 קופת גמל קופת גמל התרשלה ולא תבעה מעביד שלא הפקיד את הנדרש במשך שנים (הנדרש= חלק שנגבה מעמיתים ונוכה מהם ב...
  • פורום דיני עבודה 23/04/2019 | 23:35 תקנות בית הדין לעבודה (אגרות), תשס"... יש לשלם אגרה אלא אם מדובר בעניינים הפטורים מאגרה. לפי סעיף 4 לתקנות בית הדין לעבודה (אגרות), תשס"...
  • פורום בתי משפט 23/04/2019 | 23:29 יש מידה של גמישות בנושא קבלת ראיות ... על פי סעיף 62 לחוק בתי המשפט רשאי בית משפט בתביעה קטנה לקבל ראיה אף אם לא היתה קבילה בבית משפט אח...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 23/04/2019 | 22:29 האם ניתן לתבוע עו"ד בתביעות קטנות? כן בהצלחה,  אבי קיסוס, עו"ד  מנהל פורום צרכנות  שלהב 117 ספיר, ערבה תיכו...
  • פורום ביטוח לאומי 23/04/2019 | 20:08 שאלה כללית שאלה כללית האם בנאדם אמיד כלכלית זכאי גם לקיצבת סיעוד שכל ימי חייו שילם דמי ביטוח לאומי ?והאם יהי...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק