אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הקלטת הרצאה

  • הקלטת מרצה בשיעורי מכללה
    זיכרון קצר | 24/12/2018 15:04

    מעוניין להקליט את המרצה בשיעור, אינני מצליח לזכור הכל ובבית מעוניין להקשיב לשיעור לצורכי לימוד.

    ברשת יש כמה גרסאות:
    מותר לצורכי לימוד אך לא להפצה
    מותר רק אם אישור
    מותר גם ללא אישור אבל לא להפיץ


    מה הנכון?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הקלטת הרצאה
      עו"ד אפי אהרונוב | 25/12/2018 22:05

      שלום רב,
       
      לטעמי, בשלב ראשון כדאי לעיין בתקנון הלימודים במוסד - רק לאחר מכן יש לבחון את האמור (או לא אמור) באופן כללי.

      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
      טל':03-5057171; מייל: info@ea-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • הקלטת מרצה בשיעורי מכללה
        זיכרון קצר | 25/12/2018 23:45

        תודה על המענה, עיינתי בתקנון המכללה שנשלח לי לחתימה אין הגבלה או אישור. שאלתי היא מה החוק מאפשר מאחר וברשת יש מספר ורסיות כפי שרשמתי בשאלה הראשונה.


        האם סעיף 19 לחוק זכויות יוצרים נחשב החוק?

        האם מותר או אסור להקליט לצורך למידה?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • הקלטת הרצאה
          עו"ד אפי אהרונוב | 27/12/2018 17:51

          שלום רב,

          ככלל, תוכן של הרצאה עשוי להיות יצירה מוגנת. הקלטה לשימוש עצמי לצורך לימוד, עשויה להיחשב ל"שימוש הוגן" מותר, ואולם - בסעיף 19 שהזכרת מופיעה רשימה של פרמטרים לאורם נבחנת כל פעולה באופן פרטני (כמו "מידת השימוש ואופיו" וכו'), כך שלא מדובר בהיתר מוחלט אלא כזה שנבחן בכל מקרה לגופו - מה שתמיד משאיר מקום (אף אם קטן - לספק).

          לצערנו - משפט הוא לא מדע מדויק ולפעמים פועלים במתחם של חוסר ודאות. 

          לכן לטעמי הדרך הטובה ביותר היא ליידע את המרצה - ולהגיע להסכמה בעניין. אני מעריך שרובם יסכימו, ככל שמדובר בהקלטה לצורך לימוד עצמי של המקליט - ותו לא. 


          בברכה, 

          אפי אהרונוב, עו"ד
          מנהל פורום זכויות יוצרים

          בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
          טל':03-5057171; מייל: info@ea-law.co.il

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 18/01/2020 | 21:30 שמירת פרטי כרטיס אשראי בעבר הייתי לקוח באחת מחברות הסלולר, עזבתי את אותה חברה מעל לשנה, לפני כחודש התחברתי לשירות שנותנת...
  • פורום דיני עבודה 18/01/2020 | 20:10 תשלום שכר לעובד שעתי אדם העובד עפ"י חוזה אחיד כעובד שעתי. מדי יום הוא מקבל הודעה היכן הוא משובץ לעבודה ביום העבודה הבא...
  • פורום תמא 38 18/01/2020 | 20:06 תמ"א 38/1 כשיש דירת גג שרון שלוםבקצרה לא. אם הגג שיך לדירת הגג אז לא ניתן לחייבם לעשות פרויקט. הוראות החוק לגבי הרוב של ...
  • פורום דיני חוזים 18/01/2020 | 19:11 אני גר בדירה שנה שלמה והרצפה של זה ... אני גר בדירה שנה שלמה והרצפה של זה מעץ אני בדיוק עוזב ובעל הדירה טוען שאני צריך לתקן על חשבוני, א...
  • פורום ביטוח לאומי 18/01/2020 | 18:37 שאלה על ממוצע בלבד ולא על תנאי זכאו... האם חודש בו עבדתי 30 יום וביום ה31 כבר לא עבדתי ילקח בחשבון צורך חישוב הממוצע לדמי אבטלה?
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק