אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

חלוקת רכוש בין בני זוג מול צוואה

  • צוואה לעומת חוק רכוש בנשואים
    אורן ירושלמי | 06/11/2018 20:30

    שלום רב,

    ברצוני לקבל הערכה לאיזה צד הרוחות נושבות לפי ראות בית משפט בסיטואציה הבאה:

    המנוח בעל רכוש בארץ ואשתו נפטרה לפניו.
    למנוח 3 בנים והוריש את רכושו ל 2 הבנים כאשר השלישי תובע לקבל שליש בטענה לחוק רכוש משותף של האמא שכן הכל נחשב גם שלה מרגע שהתחתנו (לפני 1974)
    השאלה אך בית משפט רואה את הדברים, מצד אחד יש את החוק של רכוש משותף ומצד שני יש צוואה מאומתת עם עדים ונוטריון שאומר שכל הרכוש מתחלק בין. 2 האחרים וללא האח השלישי . 

    תודה מראש

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • חלוקת רכוש בין בני זוג מול צוואה
      עו"ד מיקי חשמונאי | 14/11/2018 20:48

      אורן שלום,

      אין פה עניין של "רוחות נושבות", שכן מדובר בשני חוקים שונים. האחד - נוגע לחלוקת רכוש בין בני זוג, מכח הנישואים (איזון משאבים על פי חוק יחסי ממון או על פי הלכת השיתוף) והשני - חוק הירושה. 

      ראשית, אם המנוח ירש את כל רכושה של המנוחה, ממילא אין משמעות לאיזון המשאבים, שכן גם אם ייקבע שהיא זכאית לקבל רכוש מהבעל, מכח הנישואים, הרי שבעת פטירתה הוא ממילא מקבל את כל רכושה וגם עליו יחולו הוראות הצוואה של המנוח. 

      אם זה לא המקרה וייקבע בפס"ד שהיא היתה זכאית לקבל רכוש מהבעל, מכח הנישואין (כמובן שבמקרה הנדון מדובר בתביעה של עיזבון/יורשי המנוחה מול עיזבון/יורשי המנוח ולא של הבן השלישי בלבד), הרכוש הזה יתווסף לעיזבון של המנוחה ויחולק ליורשיה, על פי דין (אם לא השאירה צוואה) או על פי הוראות הצוואה, ולא לבן השלישי בלבד, אלא אם כן הוא היה היורש היחיד של המנוחה. 


      בברכה, 

      מיקי חשמונאי, עו"ד ומגשרת
      מנהלת פורום דיני משפחה

      מת"מ -  'בית טופז' קומה 5
      רח' נחום חת 5, חיפה
      טל': 04-8517771; מייל: law@m-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 19/01/2019 | 11:57 לא, שחר
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 19/01/2019 | 11:29 תביעה לפי סעיף 58 אימי קנתה דירה 3 חדרים בביניין שיש בו דירות 3-4-5 חדרים . לאימי יש דירה 3 חדרים . בביניין יש תקנו...
  • פורום פשיטת רגל 19/01/2019 | 10:51 שכר למנהל המיוחד             האם אדם שנמצא בפשיטת רגל צריך לשלם      ...
  • פורום בתי משפט 19/01/2019 | 10:27 יש לי אפשרות לתבוע מישהו על משהו שה... יש לי אפשרות לתבוע מישהו על משהו שהוא עשה נגדי, האם אני יכול למכור את התיק לאדם אחר שיתבע במקומי ...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 18/01/2019 | 23:47 אכלתי גרעינים ושברתי את השן. אפשר ל... היי משהעדיף להתנהל באמצעות עו"ד בכדי למקסם את הפיצוי תוך ניהול מו"מ על סמך מקרים דומים.ככל ויש צו...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק