אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הפרת זכות יוצרים על ידי עמותה

  • זכויות יוצרים על השמעת מוזיקה - במתנ"ס / גני ילדים
    ליאור | 02/11/2018 10:42

    ידוע כי בעת השמעת מוזיקה בבית עסק יש לשלם תמלוגים. 
    מה הדין לגבי מלכ"רים בכלל ובאופן ספציפי לגבי מתנסי"ים / גני ילדים עירוניים / צהרונים המופעלים על ידי העירייה או המתנ"ס? 
    האם הם חייבים בתשלום תמלוגים אף על פי שפעילותם אינה למטרות רווח?  

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הפרת זכות יוצרים על ידי עמותה
      עו"ד אפי אהרונוב | 04/11/2018 21:04

      ליאור שלום,

      שימוש לא מורשה ביצירה מוגנת מהווה הפרה של זכות היוצרים אף אם הוא נעשה על ידי עמותה/מוסד ציבורי. הדבר אינו שונה מצריכת מוצר פיזי כמו בקבוק שתייה - האם העובדה שהמוצר מוזמן לפעילות של עמותה פוטרת את העמותה מתשלום?

      יחד עם זאת קיימת בחוק הגנה של "שימוש הוגן" העשויה להכשיר שימוש ביצירה גם ללא אישור, בנסיבות מסוימות. למשל - ביחס למוסדות חינוך  שימוש לצורך "הוראה ובחינה" על ידי מוסד חינוך הוא סוג של שימוש הוגן  - ואולם לא מדובר בהגנה גורפת אלא היא נבחנת לאור פרמטרים שונים ובכל מקרה לגופו (משרד החינוך מקפיד לעבוד בהתאם לחוזר מנכ"ל שמשרטט גבולות מסוימים).

      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
      טל':03-5057171; מייל: info@ea-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני בנקאות 20/01/2019 | 10:27 חוזה בנקאי שאלה לגבי כללי הבנקאות סעיף 18 (ג) דיבר על כך שעל הבנק להודיע ללקוח 10 ימים מראש על ביטול חוזה (ל...
  • פורום ביטוח לאומי 20/01/2019 | 10:17 קצבת נכות מתי העלאה של קצבת הנכות ? 
  • פורום דיני תעבורה 20/01/2019 | 10:08 דוחות חניה אחרי התפטרות עזבתי את מקום העבודה בתור נהג אוטובוס והתחילו לשלוח לי דוחות חנייה. השאלה מי צריך לשלם אותם ...
  • פורום דיני חברות 20/01/2019 | 09:49 מותר לבעל 50 אחוז מחברה להתחרות בה?... בהנחה שהוא משמש דירקטור או נושא משרה בחברה או מעורב בניהולה, התשובה הינה, לא.  בהנחה שהאמור ...
  • פורום תמא 38 20/01/2019 | 09:00 בנין עם יסודות רעועים אבי שלוםקודם כל ברור שצריך לתקן את הליקוי בבנין. מאחר וההיתר הוצא לאחר 1980 (מציע כי תבדוק בשנית)...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק