אתר הפורומים המשפטיים

יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ליעוץ אישי עם עו"ד

 
 
 

הודעות אחרונות

  • פורום לשון הרע 21:01   13/12/2018 שימוש בשם אדם ובתמונתו לשם רווח לכאורה, אתה מתאר פגיעה בפרטיות לפי סעיף 2(6) לחוק הגנת הפרטיות, קבלת טובת הנאה שלא על-פי זכות ...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 21:01   13/12/2018 תצהיר עד שלום אני רוצה להגיש תביעה בתביעות קטנותויש לי עד שהיה נוכח באירועהבעיה שהוא לא יוכל להגיע להעיד מ...
  • פורום דיני תעבורה 19:52   13/12/2018 דו"ח על החזקת טלפון שלום ליאור,אין מצב שהטלפון יישאר יציב על רגלך מבלי שתאחז בו.יש מצב שאחזת בנייד מבלי משים וזה הרגע...
  • פורום דיני משפחה 19:42   13/12/2018 צוואה הדדית שלום אביבית,השאלה לדאבוני לא ברורה.אשמח אם תנסי לנסח אותה באופן בהיר יותר. בברכה, עו"ד לימור ...
  • פורום דיני עבודה 19:31   13/12/2018 פנסיה שלום, אני עובד בגלידרייה כ 10 חודשים סטודנט במשרה חלקית, ושמתי לב שלמרות שחתמתי על טפסים לפנ...

היבטי מיסוי במכירת/רכישת בית בשלב "שלד"

  • הודעות שוטפות
  • רכישת בית בשלב שלד
    תומר | 14/06/2018 09:39

    שלום רב,

    ברשותי דירת מגורים בה אני ומשפחתי מתגוררים. אני מבקש לרכוש מקרוב משפחה מגרש עליו בנוי בית בשלב שלד. האם אשלם מס רכישה של דירה שנייה?

    בנוסף, אני רוצה לברר האם  קרוב המשפחה שמוכר לי את הבית יהיה זכאי לפטור ממס שבח בגלל שזו הדירה היחידה שיש לו.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • היבטי מיסוי במכירת/רכישת בית בשלב "שלד"
      עו"ד חיה אביסרור-שמעוני | 14/06/2018 09:46

      שלום רב תומר,

      שאלתך מורכבת משני היבטים, האחד מצד הרוכש - החבות במס רכישה והשני מצד המוכר - מס שבח.

      לגבי הרוכש - לא ברור בשאלתך האם קרוב המשפחה ממנו אתה רוכש את השלד, התחייב לסיים לך את עבודות הגמר?

      ככל והוא מכר לך את הנכס במצבו AS-IS מבלי להתחייב להשלים את הבנייה (גם לא באמצעות גורם שקשור אליו), אזי למעשה אינך רוכש דירת מגורים, אלא זכות במקרקעין.

      במקרה זה יחול מס רכישה בשיעור של 6% ולא מס רכישה החל על דירה נוספת אשר מתחיל במדרגת מס של 8%.

      חשוב להדגיש כי רשות המיסים תבחן את העסקה, ותבקש לברר האם הפיצול בין רכישת השלד לבין רכישת שירותי הבנייה הוא עסקה אמיתית ולא עסקה מלאכותית.

      לגבי המוכר - הגדרת דירת מגורים לצרכי מס שבח, להבדיל מהגדרת דירת מגורים בסעיף 9 לחוק מיסוי מקרקעין - מכירה בדירה כדירת מגורים רק אם בנייתה הסתיימה.

      בעובדות המקרה שציינת, הנכס נמכר במצב שלד, כלומר עבודות הבנייה לא הסתיימו ולכן לצרכי חיוב במס שבח אין המדובר במכירה של דירת מגורים אלא במכירה של זכות אחרת במקרקעין, ועל כן לא יוכל קרוב משפחתך להתייחס אליה לצרכי הפטור ממס לדירת מגורים (והכל כאמור בכפוף לכך שמדובר בדירתו היחידה ואין היא מהווה מלאי עסקי אצלו).

      בברכה,

      חיה אביסרור - שמעוני, עו"ד (רו"ח)
      מנהלת פורום דיני מיסים


      גרשון ש"ץ 6, ת"א | דרך חיים 4, באר יעקב
      טל: 08-9292444 ; מייל: haya@hastax.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק