אתר הפורומים המשפטיים

יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ליעוץ אישי עם עו"ד

 
 
 

הודעות אחרונות

  • פורום דיני תעבורה 22:37   12/12/2018 כן
  • פורום תאונות דרכים 22:15   12/12/2018 חניתי ונרד חניתי בכחול לבן למנוחה בלילה כשהמתנת י שעה לחברה וזה היה במקום חניה  תקין ול א מסוכן ונרדמתי...
  • פורום דיני עבודה 22:11   12/12/2018 פיצוי כספי היה חוזה עבודה על התחלת עבודה. התחלתי במועד שנקבע אך הייתה תקלה בחשמל שלא התאפשר להמשיך לעבוד. הב...
  • פורום הוצאה לפועל 22:07   12/12/2018 בירור לגבי אדם האם הוא בפשיטת רגל א... שלום רב,האם יש איזשהו אמצעי מהיר וזול לברר לגבי אדם מסויים(יש לי ת.ז) האם הוא בפשיטת רגל או מעוקל...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 21:26   12/12/2018 תשלום לועד בית וחברת אחזקה שלום. בבניין שלי יש חברת אחזקה שאנחנו משלמים לה כל חודש. משום מה, השכנים שלי החליטו להקים גם ועד ...

ראי את שאלת הצלם למטה, והתשובה שנתנה לו

  • הודעות שוטפות
  • צלם העלה סרטונים שצילמתי אותו ללא הסכמתי
    מאיה | 15/04/2018 11:44

    אני שחקנית, הצטלמתי בשת''פ אצל צלם. לא חתמנו על שום הסכם. לאחר שראיתי את התוצרים - ביקשתי ממנו שלא להשתמש בהם ולא להעלות אותם לפייסבוק - הוא שלח לי אייקון ''לייק'' וחסם אותי. דרך חבר גיליתי שהוא אכן העלה את הצילומים שלי.
    האם אני יכולה לתבוע אותו? האם בתור הצלם יש לו זכויות לעשות שימוש בתמונות גם ללא הסכמתי? כיצד עליי לפעול מולו?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • ראי את שאלת הצלם למטה, והתשובה שנתנה לו
      עו"ד גיא קדם | 17/04/2018 12:58



      בברכה,

      גיא קדם, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
      טלפון: 03-6515778; מייל: guy.kedem.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • פרסום תמונות חרף התנגדות המצולמת בהן
      עופר בן אברהם | 17/04/2018 22:12

      1. חוזה, בדרך כלל, אינו חייב להיעשות בכתב, ומשתמע משאלתך, שאת הסכמת בעל-פה, או לפחות בהתנהגות, לצילומים ולפרסומם, ורק בדיעבד, משלא מצאו חן בעינייך, חזרת בך והתנגדת לפרסום. נשאלת אפוא השאלה אם שמורה לך הזכות להתחרט. לדעתי, תוכר לך הזכות הזו אם תשכנעי את בית המשפט, שפרסום התמונות פוגע פגיעה של ממש בפרטיותך (למשל, אם התמונות חושפניות מדי ועלולות להשפילך), אך אפשר שתחויבי לפצות את הצלם על טירחתו (ראי סעיף 6 ו- 23 לחוק החוזים (חלק כללי); סעיף 1, 2(4) ו-2(6) לחוק הגנת הפרטיות; ת"א (שלום, י-ם) 6023/07, אפריאט נגד ידיעות אחרונות ואח'; ע"א 8954/11, פלוני נגד פלונית).
      2. ככלל, היוצר, ובענייננו: הצלם, הוא בעל זכות היוצרים ביצירה, אלא אם כן הוסכם אחרת. לכלל האמור כמה חריגים, אך לפי שאלתך, בהעדר פרטים נוספים, אף אחד מהם אינו מתקיים במקרה שלך (ראי סעיפים 33 - 35 לחוק זכות יוצרים).
       

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • ראי גם
        עופר בן אברהם | 18/04/2018 08:47

        סעיף 3(א)(5א) לחוק למניעת הטרדה מינית.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק