אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם יש פסול במנהל מיוחד קרוב לנושה?

  • האם יש פסול בזה
    משה | 24/07/2017 19:01

    האם יש פסול שמנהל הנאמן הינו קרוב משפחתו של אחד הנושים ומה החוק שאוסר זאת אם כן

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם יש פסול במנהל מיוחד קרוב לנושה?
      עו"ד עומר נירהוד | 27/07/2017 06:49

      אני חושש שאין בזה פסול כי המנהל המיוחד אמור לייצג את אינטרס הנושים. 
      ניתן לתקוף את זה דרך תקנות מינוי נאמנים אולי אבל זה בסיכוי מאוד נמוך לדעתי

      בברכה,

      עומר נירהוד, עו"ד
      מנהל פורום פשיטת רגל

      העצמאות 40, יהוד
      טל': 03-5366635; מייל: pashar@sba-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • האם זה לא סותר
        משה | 27/07/2017 14:02

        האם  זה לא סותר סעיף 3 לתקנות החברות (כללים בדבר מינוי כונסי נכסים ומפרקים ושכרם),  
        וכן את סעיף 387ג לתקסד"א???

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • מינוי מנהל מיוחד מקורב לנושה
          עו"ד עומר נירהוד | 29/07/2017 13:44

          סעיף 387ג נוגע למינוי כונס נכסים. לא מנהל מיוחד.
          סעיף 3 לתקנות החברות מינוי כונסי נכסים מדבר על ניגוד עניינים - מאחר והמנהל המיוחד מייצג את הנושים אין ניגוד עניינים לכאורה במינוי מנהל מיוחד שמקורב לנושה.
          זה היה אפילו מקובל עד לאחרונה שנושה שמגיש בקשת נושה לפשיטת רגל מבקש למנות את עורך דינו.

          דרך אגב - כנראה שגם המחוקק החליט שזה פחות יעיל, מסיבות כאלו ואחרות, ובטיוטא העדכנית של הצעת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי החדשה לא יכול נושה לבקש למנות מנהל מיוחד מטעמו.

          ומעבר לסעיפי החוק - אם אתה מעוניין בתשובה פרקטית שמסתמכת על הניסיון - 
          א. אין לך סיכוי להחליף אותו.
          ב. במקרים כאלו אני לפעמים כן מגיש בקשה להחלפה, למרות שאני יודע שאין סיכוי, פשוט כדי להסב את תשומת לב בית המשפט לבעייתיות, וכדי להשאיר לי פתח לטעון בעתיד טענות שקשורות בבעייתיות זו, לטובת הלקוחות שלי. 

          בברכה,

          עומר נירהוד, עו"ד
          מנהל פורום פשיטת רגל

          העצמאות 40, יהוד
          טל': 03-5366635; מייל: pashar@sba-law.co.il

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 19/01/2019 | 15:50 ערב משלם שלום ותודה מראשברצוני לדעת מה קורה במקרה בו ערב משלם (במשכנתא )אינו משלם את חלקו האם הבנק יג...
  • פורום דיני עבודה 19/01/2019 | 13:02 איך לחשב פיצוי פיטורין שלוםעבדתי באחת מחברות המזון שלוש שנים וחציבהתחלה כחצי שנה עבדתי משרה מלאה אחר כך כשנתיים עבדתי 3 ...
  • פורום לשון הרע 19/01/2019 | 11:57 לא, שחר
  • פורום פשיטת רגל 19/01/2019 | 10:51 שכר למנהל המיוחד             האם אדם שנמצא בפשיטת רגל צריך לשלם      ...
  • פורום בתי משפט 19/01/2019 | 10:27 יש לי אפשרות לתבוע מישהו על משהו שה... יש לי אפשרות לתבוע מישהו על משהו שהוא עשה נגדי, האם אני יכול למכור את התיק לאדם אחר שיתבע במקומי ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק