אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

נהג פוגע ללא ביטוח חובה

  • הולך רגל נפגע - את מי יכול לתבוע?
    נתן | 02/07/2014 12:32

    הולך רגל נפגע ע"י נהג ללא ביטוח חובה.

    האם יכול לתבוע את הנהג באופן אישי בנוסף לחברת קרנית?

    האם הנהג יכול להעלות טענות של חוסר יריבות?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • נהג פוגע ללא ביטוח חובה
      עו"ד אריק ארביב | 02/07/2014 14:49

      נתן שלום, 

      אם אין לנהג הפוגע ביטוח חובה עליך להגיש תביעה כנגד קרנית, ואפשרות זו עדיפה מבחינתך, היות ואין חשש שלא תקבל את הפיצוי לו הינך זכאי. זאת בניגוד לתביעות כנגד אנשים פרטיים אשר לא אחת מצריכות פתיחת תיקי הוצאה לפועל ותשלום אגרות נוספות בניסיון לאכוף את פסק הדין.  

      בכבוד רב,

      אריק ארביב, עורך-דין ומגשר
      מנהל פורום תאונות דרכים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • זאת לא היתה השאלה.......
        נתן | 03/07/2014 20:28

        השאלה היא האם הנפגע - הולך הרגל רשאי בכלל להגיש תביעה גם נגד קרנית וגם נגד הנהג חסר הביטוח (ולא אם כדאי לו...) (אני מהצד של הנהג...)

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • המשך תשובה
          עו"ד אריק ארביב | 06/07/2014 09:16

          הנפגע רשאי להגיש נגדך תביעה, אך אין זה כדאי ומשכך לא יעשה זאת. אולם, לאחר שקרנית תשלם לנפגע פיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו, היא תגיש תביעה נגדך (תביעת שיבוב) בגין הסכומים ששולמו לנפגע. 

          בכבוד רב, 

          אריק ארביב, עורך-דין ומגשר
          מנהל פורום תאונות דרכים

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

          • הנפגע עשה זאת
            נתן | 06/07/2014 20:44

            הנפגע הגיש תביעה נגד הנהג הפוגע ללא ביטוח חובה ונגד קרנית. השאלה היא לא אם כדאי לו להגיש, אלא אם הוא זכאי להגיש תביעה גם כנגד הנהג הפוגע וגם כנגד קרנית.

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
            מסך מלא השב

            • ראה תשובה לעיל.  לת 
              עו"ד אריק ארביב | 07/07/2014 09:33

              האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
              מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 19/01/2019 | 13:02 איך לחשב פיצוי פיטורין שלוםעבדתי באחת מחברות המזון שלוש שנים וחציבהתחלה כחצי שנה עבדתי משרה מלאה אחר כך כשנתיים עבדתי 3 ...
  • פורום לשון הרע 19/01/2019 | 11:57 לא, שחר
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 19/01/2019 | 11:29 תביעה לפי סעיף 58 אימי קנתה דירה 3 חדרים בביניין שיש בו דירות 3-4-5 חדרים . לאימי יש דירה 3 חדרים . בביניין יש תקנו...
  • פורום פשיטת רגל 19/01/2019 | 10:51 שכר למנהל המיוחד             האם אדם שנמצא בפשיטת רגל צריך לשלם      ...
  • פורום בתי משפט 19/01/2019 | 10:27 יש לי אפשרות לתבוע מישהו על משהו שה... יש לי אפשרות לתבוע מישהו על משהו שהוא עשה נגדי, האם אני יכול למכור את התיק לאדם אחר שיתבע במקומי ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק