אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שינוי תנאי חוזה בדיעבד

  • ייצוגית נגד הוט - שינוי תנאי ההתנתקות ללא עדכון החוזה
    שחר | 09/09/2013 19:17

    שלום רב,
    כאשר לקוח מתנתק מהוט עומדות בפניו 2 אפשרויות להחזרת הציוד. אחת שהוא בעצמו יתפנה ויגיע למרכז שירות הוט (לא כל מרכז שירות, אלא מיוחד). והשנייה היא שטכנאי הוט יבוא ויקח את הציוד. באחרונה הוט התחילו להשתמש בחברת קבלן ובמקרה והלקוח בוחר באפשרות שהחברה תאסוף את הציוד - הוט מחליטה שהיא גובה 100 שקלים עבור האיסוף. 
    יש לציין 3 דברים:
    * לפי החוזה לצרכן אסור לפרק את הציוד בעצמו (סעיף 15) 
    * באם הלקוח מחזיר רק מודם אינטרנט או מודם טלפון או שניהם אז האיסוף חינם - כך שלמעשה מתקבל הרושם כי גביית התשלום היא לא על פעולת הגעה של השליח אל הלקוח אלא "קנס" על איסוף ציוד קצה של טלויזיה (שמקורו בשירות בעל ערך גבוהה יותר). 
    * מנהלת שירות לקוחות של הוט הסבירה לי (בשיחה מוקלטת) במילים ברורות כי האיסוף אמור להתבצע על ידי טכנאי של הוט ואמור להיות ללא תשלום (אבל נציגי הוט טוענים שלא כך הדבר).

    חוזה הוט כפי שקיים באתר הוט אינו השתנה מאז 2006 ואז הוט לא השתמשה בחברת איסוף, הטכנאים באו לאסוף את הציוד ולא גבו שום כסף עבור זה.

    אשמח לדעת האם ניתן להעניש חברה כזו עבור הרעה של השירות (סיום השירות) ללא הסבר הגיוני ללקוח. 

    אגב, שאלה נוספת קטנה. במעמד שליחת בקשת הניתוק בפקס ציינתי כי החלטתי להתנתק היא סופית וביקשתי שלא יצרו עימי קשר בנוגע ל"שימור לקוחות". אף על פי בקשתי זו, בתקופה של החל מ-5 ימים אחרי בקשת הניתוק, קיבלתי כעשרה שיחות (1 בכל יום) של נציגים שמנסים לשכנע אותי להישאר. האם אפשרי לתבוע את חברת הוט על הטרדה?

    תודה,
    שחר

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שינוי תנאי חוזה בדיעבד
      עו"ד עמירם טפירו | 10/09/2013 11:04

      שחר שלום,

      על פניו פנייתך מגלה עניין (כמובן בכפוף לקריאה ולניתוח של החומרים). 

      אני ממליץ לך לגשת לעורך דין לשם קבלת ייעוץ פרטני בעניינך.

      בברכה,

      עמירם טפירו,עו"ד
      מנהל פורום תובענות ייצוגיות

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 22/06/2021 | 04:57 גילוי מסמך. העברת סמכות הי, 2 שאלות בבקשה. 1. האם ניתן לבקש הוצאות לאחר שהנתבע ביקש ההעברת סמכות שיפוטית ושם הוא ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 22/06/2021 | 01:10 צינור ביוב ראשי משותף ורטיקאלי שלום רב,יש לנו בבניין צינור ביוב ראשי משותף ורטיקאלי העובר בתוך דירות הבניין. בבניין יש 8 דירות ו...
  • פורום פשיטת רגל 22/06/2021 | 00:21 פיצויים מחברת ביטוח אחי נהרג בתאונת דרכים היה רווק ללא ילדים האם את כספי הפיצויים מחברת הביטוח יכולים לעקל נושים של ה...
  • פורום תאונות דרכים 22/06/2021 | 00:19 פיצויים מחברת ביטוח האם כספי פיצויים שתובעים מחברת הביטוח יורשים של הרוג מתאונת דרכים שהיה רווק ללא ילדים , צריכים ...
  • פורום לשון הרע 21/06/2021 | 23:24 לשון הרע בזום כשהצד המכפיש לא גר בא... האם לשון הרע (מוקלטת) שנאמרה בזום עי מי שלא גר בארץ שפיטה בארץ?
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק