מתוך: פורום נדלן ודיני מקרקעין
 
  • הודעות שוטפות
  • תקנון
    ברזיאלי | 20/04/2017 22:16

    האם תקנון מצויב בית משותך מתיחס לתנאים להיתר והרחבה ברכוש המשותף? אודה להפניה ספציפית

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם בתקנון המצוי יש התיחסות להרחבה ע"ח רכוש משותף
      לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 23/04/2017 12:06

      שלום רב,

      ההסדרים הנוגעים להרחבת דירה או לשינויים ברכוש המשותף מצויים בחוק עצמו.
      בתקנון קיימת הוראת סעיף 2 העוסקת בשיפוצים/תיקונים הפוגעים ברכוש המשותף:
      "2.    (א)  בעל דירה אינו רשאי לעשות בדירתו שינויים או תיקונים הפוגעים ברכוש המשותף או מסכנים או עשויים לסכן את קיומו או משנים או עשויים לשנות את ערכו, אלא אם קיבל תחילה הסכמת האסיפה הכללית של בעלי הדירות. לענין זה, "פגיעה ברכוש המשותף" - לרבות פגיעה בחזותו החיצונית התקינה והאחידה כפי שהיתה בעת גמר הבניה."

      בברכה,

      לילך עתני, עו"ד
      מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

      בית הדר דפנה, שדרות שאול המלך 39, ת"א
      טל': 03-6091011; מייל: lothnay@gmail.com


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש