מתוך: פורום תמא 38
 
  • הודעות שוטפות
  • הרחבת דירות (יותר מאחת) . החוק שותק?
    איל | 10/04/2017 18:03

    מה קורה כשמרחיבים כמה דירות? . על מי חלה החובה לפנות למפקח?
    סעיף 3 בחוק -חיזוק בלבד- 
    סעיף 4 - הרחבת דירה. אחת בלבד? . היזם לא צריך אישור המפקח. 
    סעיף 5 הוספת דירה או דירות- היזמם חייב לפנות למפקח אם מישהו לא חתם


     

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • החוק לא שותק?
      עו"ד אילן הלוי | 11/04/2017 12:07

      שלום וחג שמח

      החוק לא שותק. חוק המקרקעין (חיזוק בנינים מפני רעידות אדמה) (הקרוי בקיצור "חוק החיזוק") קובע בסעיף 3 כי במקרה של עבודות חיזוק בלבד הרוב הנדרש הוא רגיל קרי מעל חמישים אחוז ואילו במקרה של עבודות חיזוק הכוללות הרחבת הדירות הקיימות יש צורך ברוב של שישים אחוז. 
      אם הושג הרוב אין צורך לפנות למפקח ת כנגד מי שלא מסכים.

      זאת בניגוד לעבודות חיזוק הכוללות תוספת דירות לגביהן נקבע בסעיף 5 לחוק החיזוק כי יש צורך במאה אחוזים הסכמה אבל במקרה של הסכמה של 2/3 מבעלי הדירות (לגבי תמא 38/1) או אם י הסכמה של 80% ( במקרה של תמא 38/2) ניתן אז ובתנאים נוספים להגיש תביעה כנגד אלו שלא חתמו על ההסכם בתביעה המתבררת בפנע המפקח.


      בברכה,

      אילן הלוי, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      שד' שאול המלך 8, ת"א
      נייד: 050-5752517; מייל: ilan.halevi@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש