מתוך: פורום תמא 38
 
  • הודעות שוטפות
  • שאלה בנוגע לתיקון 3א להוראות תמ"א 38
    בני | 31/03/2017 20:21

    בחודש נובמבר 2016  התקבל תיקון 3א להוראות תמ"א 38 , מה שמעניין אותי לדעת הינו מספר הקומות הנוספות שמותר לבנות במסלול הריסה ובנייה. לפי אתרי כלכלה שונים ראיתי את ההסבר לתיקון  שלפי ההסבר באתרים השונים:  כי תוספת הקומות תחושב על בסיס שטח המבנה הקיים בפועל, ולא על בסיס תב"עות (תוכניות בניין עיר) ישנות החלות במגרש. חישוב יעשה באופן הבא: תוספת של 3.5 קומות לבניינים בני שלוש קומות ומעלה, תוספת של 4.5 קומות לבניינים מעל ארבע קומות, תוספת של 2.5 קומות לבניינים מעל שתי קומות ותוספת של 1.5 קומות לבניינים בני קומה אחת. במסגרת התיקון, נקבעו גם הוראות המרחיבות ומחזקות את שיקול הדעת של הרשויות המקומיות במתן היתרים מכוח תמ"א 38. בבניינים על עמודים, שקומת העמודים שבהם מהווה שטח בנוי בשיעור של כ-50%, ניתן להוסיף קומה נוספת. להלן מקור הציטוט, ואוסיף גם אחרים שמא פרסום http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4873060,00.html http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001159990 http://www.themarker.com/realestate/tama38/1.3109187 1. מה שאני לא מבין שלפי הוראות תמ"א 38 כולל תיקון 3א שלהלן הקישור ( מתוך מנהל מקרקעי ישראל אם יש קישור אחר אשמח לקבל ) מתוך ההוראות של סעיף 14 העוסק במסלול הריסה ובנייה , אני לא מצליח להבין את ההסבר מכל הקישורים שלעיל מתוך אתרי הכלכלה השונים הגיעו למסקנה של תוספת קומות, למשל 1.5 קומות לבניין בן אחד קומה וכו' כאמור לעיל ? אם משהו יכול לכוון אותי היכן זה נאמר בהוראות התמ"א , אני מניח שזה נאמר בין השורות אבל לי זה לא ברור להלן הקישור להוראות תמ"א 38 כולל תיקון 3א.  כמו כן מה השטח שמסלול הריסה ובנייה נותן בצורה פשוטה , נניח מבנה בן אחד קומות? כי הבנתי שתמ"א 38 נותנת גם תוספת קומות וגם תוספת שטחים? והאם יש התחשבות בניה הקיימת לעניין שטחים 3. כפי שהבנתי מהאתרים שלעיל ההוראות מתייחסות לבנייה הקיימת בלי אפשרות להתחשב לזכויות שלא ניצלו? אם כן נניח בניין בן קומה אחת , שבמסגרת התב"ע היה יכול להוסיף עוד 2 קומות ולא ניצל כמה קומות הוא יכול להוסיף במסגרת התמ"א והאם באמת אין התחשבות בתב"ע , כמובן אשמח לקבל את ההוראה בחוק היכן זה כתוב אם ניצלתי או לא ניצלתי ? ואם באמת יש הוראה לעניין  הזכויות שנוצלו.  
     תודה לעונים

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש