הודעות אחרונות

  • פורום דיני עבודה 15:27   25/05/2018 העסקה בלילה שלום לך,בהחלט לאחר שעובד עובד בצורה מסויימת שינוי בתנאי עבודתו לאחר שנתיים יכול להיות הרעת תנאי ע...
  • פורום פלילי 15:06   25/05/2018 חיטוט בנייד במקום עבודתי אחד העובדים שאינו מדבר איתי בכלל ניצל את המצב שיצאתי להכין לשתות ונגע לי במכשיר הסלו...
  • פורום הוצאה לפועל 14:30   25/05/2018 עיקול רכב משועבד שלום. אני חייב מוגבל באמצעים מזה כמה שנים. לפני כשנה המעסיק שלי נתן לי הלוואה לקניית רכב בתנאי שר...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 13:44   25/05/2018 מציע לפנות לתאגיד המים של הרשות המק... ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך. בברכה, ליאור חאיק, עו"ד מנהל פורום צרכנות ופורום...
  • פורום דיני חוזים 13:43   25/05/2018 יש לפנות לייעוץ פרטני בענין.הבסיס ה... ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך. בברכה, ליאור חאיק, עו"ד מנהל פורום צרכנות ופורום...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select
 
האם המעסיק מפריש עבורך לביטוח פנסיוני כדין?
מהן זכויות העובדים בכל הקשור לביטוח פנסיוני? מה הרציונל העומד מאחורי החובה להפריש לביטוח פנסיוני, ומה הסכנות העומדות בפני עובדים שלא מפרישים עבורם כדין?
03.02.14 | צפיות: 3535
 
 

מכתב פיטורים, שאלות ותשובות, דיני מעבודה, אתר הפורומים המשפטיים

  • 13/05/2009
  •   מאת: אתר הפורומים המשפטיים
  • צפיות: 21105
לנוחותכם, ריכזנו מספר שאלות ותשובות בנושא מכתב פיטורים, מתוך פורום דיני עבודה באתר שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני עבודה

ריכוז שאלות ותשובות בנושא:

מכתב פיטורים

מתוך פורום דיני עבודה

כפי שהופיעו עד למועד: 2.04.2009


שאלה>>

ימי התראה

ביום 16-11-08הודעתי למעביד בעל-פה על כך שאני עוזב בסוף החודש והלכתי בכעס באותו רגע 14:00 לפני סיום יום העבודה.

מעבידי הוציא לי מכתב ושלח אותו אלי עם אחד מהעובדים ובוא הוא מציין כי הוא קיבל את הודעתי והוא שומר לעצמו את הזכות לוותר על ימי ההתראה שנתתי לו ובמידה והוא יוותר הוא ישלם לי את יתרת הימים עד לסוף חודש כפי שהודעתי לו.

באותו יום בשעות הערב הגעתי למשרדו עם רעייתי והחזרתי לו את המכתב ואמרתי לו שלא התפטרתי ושאני לא התכוונתי התפטר ולוותר על פיצויים של 5 שנים ואם הוא רוצה שאני ילך שיוציא לי מכתב פיטורין ושישלם לי את הפיצויים.

הוא סיפר לי שלפני 4 ימים לפני הודעתי פנה אליו עובד והציע עצמו לעבודה לתפקיד כמו שלי מעבידי דחה אותו אך לאחר הודעתי הוא זימן אתו וסיכם איתו על מועד התחלת עבודה ושאנני יכול להתחרט לאחר שהוא סיכם עם עובד אחר וזה מאוחר מידי.

השארתי את המכתב שהוא מסר לי והלכתי הבייתה, למחרת הופעתי לעבודה ועבדתי כרגיל.

ביום 21-11-08 התקשר המעביד לנייד שלי ואישתי ענתה והוא מסר לה שהוא מבקש שלא אגיע לעבודה ביום ראשון והוא ישלם את יתרת הימים עד לסוף החודש.

אשתי שוב אמרה לו תוציא לו מכתב פיטורים ותן לו את הפיצויים והוא ילך הוא שוב אמר אני לא פיטרתי אותו זו היתה החלטה שלו ואני לא יכול לשנות דברים מכוון שהעובד החדש שסיכמתי איתו על התחלת עבודה הודיע כבר למעבידו שהוא מתפטר.

שאלתי איך עלי לנהוג במקרה זה ואם המעביד חייב לי פיצויי פיטורים ואם הודעת התפטרות בעלפה בשעת בכעס זה תופס, ומה הם הזכויות שלי במקרה כזה.

אודה לכם לתגובתכם המהירה.

תשובה>>

ימי התראה

העובדה שהודעת התפטרות ניתנה בזמן כעס איננה מספקת עילה לביטול הודעת ההתפטרות.

ישנן נסיבות בהן הודעת ההתפטרות נתנה מתוך כעס והיתה מיידית (כלומר נטישת העובד את מקום העבודה, במקרה כזה, חזרה של העובד מהתפטרותו באותו יום או מייד בבוקר שלאחריו תתקבל כחזרה לגיטימי (תוך התיחסות למהות הויכוח והאם היה מוצדק להגיב באופן חריף וללא שיקול דעת).

בעיקרון הודעת פיטורים או התפטרות יש לתת בכתב, אך בתי הדין מכירים בדרך כלל גם בהודעות הניתנות בעל פה במיוחד כאשר בוהדעת ההתפטרות נאמר מועד סיום העבודה המדויק.

שאלה נוספת>>

המשך

האם התפטרותי תקפה גם כאשר למחרת בערב החזרתי את מכתבו של המעביד והודעתי לו שלא התפטרתי ושזה היה רק בשעת כעס.

תשובה>>

מכיוון שהוא באותו יום העסיק עובד חדש יוכל לטעון כי הוא הסתמך על דבריך.

אתה התפטרת וחזרת בך מכך הוא לא מחוייב לקבל את החזרה שלך מההתפטרות, שוב כפי שאמרתי תוכל להכנס למאבק משפטי ולטעון כי זה היה בשעת כעס בע"פ ולא בכתב וכי חזרת בך מייד, אך זה לא מקרה ודאי.

עו"ד לילך אקרמן


שאלה>>

פיטורים

אם עו"ד התחיל לטפל לי בבעיות של פיטורים ופיצויים כביכול יש אפשרות שאני יעבור למישהו אחר מאחר ואין שום התקדמות בתהליך שלו?

אני חודשיים וחצי בבית באי וודאות אם פוטרתי,מבחינתי אני לא התפטרתי וזאת לאחר עבודה של 10 שנים {לא קיבלתי שום תגובה מצד המעביד}.

זה בסדר שאני ככה או שיש מה לעשות?וזאת מאחר שעשו לי הרעת תנאי עבודה.

לא מגיע לי מכתב כלשהו מהם? זה נשמע כאילו אני עדיין שייכת למקום העבודה שלי.אני זכאית ללכת לביטוח לאומי לקבל דמי אבטלה?

תשובה>>

המשך - פיטורים

כנראה שכדאי להודיע למעסיק על כך שאת רואה עצמך כמפוטרת, אך מאחר ולא פרטת את כל הרקע ואת מטופלת כרגע ע"י עו"ד מומלץ להתיעץ איתו על המשך התהליך.

כל עוד לא נותקו יחסי עובד מעביד, התיצבות בלשכה לא תזכה אותך בדמי אבטלה ולכן חשוב לפעול במהירות.

שאלה נוספת>>

פיטורים

אני לא עובדת חודשיים וחצי.אמנם אין לי מכתב פיטורין אבל יש לי תלושי משכורת של כל השנים הללו.

הבנתי שאפשר לגשת עם התלושים,אין לי גם עם מי לדבר בעבודה כי נוצר נתק ביני לבין המעביד מאחר שהם שלחו לי מכתב שאני צריכה לשנות את התנהגותי,בכל אופן מה הכוונה לפעול במהירות?

השאלה שלי אם כדאי לעבור למישהו יותר טוב או שהתהליך הזה לוקח זמן כל כך רב.ומה קורה אם אין לי בעקרון מכתב פיטורין?

אני לא שייכת למקום העבודה? ולמה אני לא יכולה לפנות לביטוח לאומי?

יש לי כל כך הרבה שאלות שהם פתוחות ואין לי למי לפנות. אציין עוד משהו מה קורה גם עם הקטע של שבועיים הודעה מראש על פיטורים לא מגיע לי תשלום על כך?

זה משהו לא מובן, למרות שאין לי מכתב פיטורים.העו"ד יוכל להוציא לי את הכסף על כך??

תשובה>>

פיטורים

מה נזכרת כל כך מאוחר?

בגלל שהתעכבת כל כך הרבה כנראה הפסדת את הזכות לקבלת דמי אבטלה, נא לפנות לפורום ביטוח לאומי לנסות לברר האם עדיין יש סיכוי לקבל (עלייך לצבור תקופת אכשרה והפסקת העבודה ל 10 חודשים כנראה פגעה  בצבירה זו).

אומנם לא פרטת מה בדיוק מצבך ואת כל השתלשלות הענינים, ולכן קשה לתת יעוץ ספציפי, אך נראה שלאחר תקופה כל כך ארוכה שהמעסיק לא עונה לפניותיך, את יכולה להתחיל לעבוד במקום אחר בלי שתחשבי כמתפטרת, אך מאחר ויש לך עורך דין פני אליו לראות שזה לא מחבל בתביעה.


שאלה>>

התפטרות עקב מצב בריאותי

שמי מעיין עמר ועקב מצבי הבריאותי נאלצתי להתפטר. ביקשתי מהמנהל שלי מכתב פיטורין כדי שאוכל לחתום בלשכה אך הוא טוען שזה בלתי אפשרי כיון שאסור לו עפ"י חוק לפטר אותי עקב מחלה.

האם ישנו איזשהו טופס שאוכל לחתום עליו בו אני מאשרת שלא אתבע את החברה בה עבדתי?

תשובה>>

התפטרות עקב מצב בריאותי

קודם כל, המעסיק אינו חייב לתת לך מכתב פיטורי פיקטיבי.

מותר לפטר עובד עקב מצב בריאותו, כפי שעובד המתפטר עקב מצב בריאותו זכאי לפיצויי פיטורים.

אין בנמצא טופס כזה, ואם המעסיק רוצה שתחתמי על טופס ויתור על תביעות וטענות - את יכולה לעשות כן.

תוקפו של טופס כזה מוגבל. אין לך זכות לקבל מכתב פיטורים אם לא פוטרת, ואם התפטרת עקב מצב בריאותך, איך את רוצה לחתום בלשכה?

את יכולה לעבוד?

שאלה>>

פיצויי פיטורין

האם במקרה פיטורין זכאים לשני סכומים? ז"א סכום אחד לפי חישוב תקופת הזמן שעבדתי וסכום שני-ההפרשות שהפריש המעביד בסעיף פיצויים של קרן ההשתלמות ושל הפנסיה?

ובנוסף, מה אני מפסידה אם הפיטורין נעשו ללא מכתב פיטורין (הובטחו פיצויים בע"פ), האם רצוי שאלחץ לקבלת מכתב?

תשובה>>

דיני עבודה- פיצויי פיטורין

פיצויי הפיטורים על פי החוק הם שכר אחרון כפול מספר שנות העבודה.

הסכם יכול רק לשפר ולא להרע. קרן ההשתלמות אינה קשורה לפיצויי הפיטורים, וכך גם חלק התגמולים בקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל.

אם נעשתה הפרשה על חשבון פיצויי פיטורים לקופת פיצויים, אזי אם יש הסכם עבודה הקובע שההפרשה היא במקום פיצויי הפיטורים וההסכם תואם את ההיתר הכללי בענין זה, אין צורך להשלים.

אם ההפרשה היא על חשבון יש להשלים. תמיד רצוי לקבל מכתב פיטורים, אך חבות המעסיק אינה נובעת מהתחייבות שלו אלא מהחוק.

עו"ד רענן קריב


שאלה>>

מכתב הפסקת עבודה

כעובד בנק, עד קבלת קביעות מקבלים מידי שנה מכתב הפסקת עבודה חודש לפני סיום השנה ואז מכתב הארכה לשנה נוספת.

האם במידה וקבלתי מכתב סיום עבודה כזה ובסיום החודש (קרי, בהגיע תאריך סיום העבודה) אני לא מעונין לחזור לעבוד יותר - האם זה מספק?

האם למרות שאני יודע שאקבל מכתב המשך העסקה אני מחוייב במשהו? אודה על תגובה מהירה.

תשובה>>

מכתב הפסקת עבודה

לפי מיטב ידיעתי העבדות בוטלה די מזמן. לכן אם אינך רוצה לעבוד במקום מסויים - אל תעבוד בו. אם קיבלת מכתב פיטורים ואינך רוצה לחזור - פשוט אל תחזור.

ואם בהיותך מחוץ למקום העבודה תקבל מכתב מהמעסיק הקודם - פשוט השב בנימוס שאתה מודה להם על הזמנתם לעבוד אצלם, אך אינך מעוניין בכך. אין לך שום מחוייבות (למעט כמובן סודיות עסקית) כלפי מעסיק שפיטר אותך.

עו"ד רענן קריב


שאלה>>

בוס קטנוני

עבדתי ב2 מקומות במקביל באחד משרה מלאה בשני משרה חלקית.

הבעלים במקום בו עבדתי משרה מלאה הציב תנאי או שאני עובדת אצלו או במקום השני למרות ששעות העבודה לא התנגשו ולא קרה שעבודה אחת הפריעה לשניה וגם העבודות שונות זו מזו.

בכל אופן אמרתי לו שאנני יכולה לעזוב ושאני צריכה את העבודה הנוספת וכולי' אך הוא דחק אותי לפינה - לאחר מס' ימים ביקש מאחד המנהלים לפטר אותי ועכשיו הוא טוען שהוא לא פיטר אותי אלא בגלל שהמשכתי לעבוד בעבודה החלקית אז אני העדפתי לעזוב -- מה עושים במקרה כזה

אני צריכה מכתב פיטורין לשם דמי אבטלה.

תשובה>>

פיטורים או התפטרות

לא כתבת מה המצב בפועל. האם את הולכת לעבודה?

ניסית ללכת לעבודה?מנעו ממך להיכנס? קיבלת הודעת פיטורים מהמנהל השני? אם הוא לא פיטר אותך, לכי לעבודה.

כיני מכתב שבו תכתבי שאינך מתפטרת ולא התפטרת ואת עומדת לרשות מקום העבודה.

זה אמור לאלץ אותו לפטר אותך. ברגע שאת תתני מכתב הוא יצטרך גם להכין מכתב.

אם עבדת יותר משנה גם תהיי זכאית לפיצויי פיטורים. אגב, מותר לא לדרוש שתעבדי רק במקום אחד. זה מקובל.

עו"ד רענן קריב


שאלה>>

הודעה מוקדמת

לצערי פוטרתי וללא הודעה מוקדמת, לפי הסיכום עם המעביד נאסר עלי לבוא למשרד ואני אמור לקבל משכורת על התקופה הנ"ל כחוק,בנוסף המעביד אמר שאם יצטרך אותי לחפיפה יקרא לי.

דבר שלא קרה בשבוע שחלף, נכון לעכשיו מצאתי עבודה ב"ה, עכשיו פנה אלי המעסיק לשעבר ודורש שאבוא שבוע הבא לחפיפה ויודיע מתי עוד.

האם אני חייב להגיע לחפיפה? האם הוא יכול לפגוע לי בדמי הודעה מוקדמת אם אסרב? מה נכון לעשות?

תשובה>>

הודעה מוקדמת

לא כתבת מתי מסתיימים יחסי עובד מעביד. אם הם הסתיימו אינך חייב לבוא לחפיפה.

אם לא והמעסיק רק ויתר על עבודתך בתקופת ההודעה המוקדמת, עליך להתייצב ולבצע חפיפה כי אתה עדיין עובד שם.

אם לא תתייצב ניתן יהיה לנכות  את ימי ההודעה המוקדמת.

שאלה נוספת>>

המשך

מאיפה אני מבין מתי מסתימים? אני רק יודע שאמר לי לך ואל תחזור, ותקבל חודש שכר הודעה מוקדמת כולל הפרשות שזה עד סוף מרץ כי ככה צריך בחוק או כשונו כי הוא עושה לי גסטה בגלל שעבדתי חמש שנים.

אז זה נקרא או לא? אני חייב לבוא בחודש הזה מתי שיקרא לי?

תשובה>>

סיום יחסי עבודה

האם לא קיבלת מכתב שבו נאמר מתי הסתיימו יחסי העבודה? אתה כותב שעבדת 5 שנים.

כלומר אתה זכאי לפיצויי פיטורים. אם הפיצויי מופקדים כולם או חלקם, אתה אמור לקבל מכתב לקופת הפיצויים.

שם אמור המעסיק לציין מתי הסתיימו יחסי עובד מעביד. בכל מקרהאתה אמור לקבל טופס 161 למס הכנסה. גם שם מצויין המועד.

וכדי להיות בטוח תמיד תוכל לשאול.

עו"ד רענן קריב

cheaters caught why do women cheat on their husbands wife who cheated
wifes cheat how to cheat wife catching a cheater
wife cheat story click here read
my husband cheated with a man click here open
my wife cheated now what how to cheat on my husband redirect
all women cheat husbands who cheat why wife cheated
i dreamed my husband cheated on me what to do when husband cheats wife cheat
what makes women cheat go all wife cheat
when married men cheat affair dating sites go
married men who have affairs dating a married man married woman wants cheat
why some women cheat go my husband cheated
married men that cheat how do i know if my wife cheated go
click here viagra vision read
buy internet viagra read here viagra without
reason why husband cheat all wives cheat go
cheat wifes open married woman looking to cheat
husband cheated on me click here wifes who cheat
my husband cheated with a man catch a cheat my boyfriend cheated on me with a guy
שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני עבודה
אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.
דרג את המאמר
(4), 1הצבעות

לקריאה נוספת של מאמרים - דיני עבודה

מלצר, דע את זכויותך!

11/02/2018     מאת: עו"ד צילה ניהוז מלצרים רבים בישראל הינם אנשים צעירים שכל בקשתם היא להתפרנס בכב...
אין להוסיף תגובה המנוגדת לתקנון האתר

תגובות

לא התקבלו תגובות למאמר