הודעות אחרונות

  • פורום דיני עבודה 15:27   16/11/2018 פיטורי עובד לאחר מילואים מירב שלום, המעסיק נוהג שלא כדין מכמה סיבות:1. אסור לפטר או לפגוע בעובד שחזר ממילואים. מעסיק ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 14:58   16/11/2018 פרוצדורה בקניית נכס         מתי נהוג לתת את הצ'ק של התשלום לדירה    ...
  • פורום דיני משפחה 14:02   16/11/2018 מתי ענית לי. לא מוצאת את תשובתך
  • פורום בתי משפט 13:26   16/11/2018 פסק דין בבית המשפט ניתנה החלטה לעיכוב ביצוע חלקי  על פסק הדין המעורער. בפסק הדין הסופי לא ניתנה החלטה על הסכום ...
  • פורום דיני בנקאות 10:59   16/11/2018 המשך תשובה שלום רב,אין חובה לקחת עו"ד לשום דבר. כמו בכל תחום אחר: השאלה הנה אם יודעים מה לעשות ואיך לעשות לב...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

תמ"א 38

  • הודעות שוטפות
  • האם מכירת דירה חדשה שנובעת מתמא 38 חייבת במע"מ ?
    אלי | 03/05/2010 23:37

    יזם המעוניין להכנס להליך חיזוק מבנה תמורת זכויות בניה ומוכר את הדירות האם חייב במע"מ ?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תמ"א 38
      מ.ב | 04/05/2010 09:04

      מכירת הדירות חייבת במע"מ אך שם לב לפי סעיף 31 א' לחוק מע"מ מתן שירותי הבניה למפונים פטור ממע"מ אם מתקיימים התנאים הרלונטים להחלתו. היזם גם מוציא חשבונית עצמית לפי תקנה 6 ב' על רכישת הזכויות בקרקע ורשאי לנכות את מס התשומות בה. עקרון חשוב כאן הוא עקרון ההקבלה אם דרשת מס תשומות על ההוצאות של בניית הדירות תחויב במע"מ על מכירתן. שם לב עיסקאות מקרקעין הן לא תמיד פשוטות אני ממש מציע לך להתייעץ עם רו"ח שמבין בתחום לפני ביצוע העיסקאות.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תמ"א 38
        מ.ב | 04/05/2010 09:07

        חשוב גם לציין שלפי סעיף 41 אינך יכול לנכות מס תשומות על עיסקה פטורה שזאת העיסקה שמתיחסת לבניית הדירות שנועדו למפונים .

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868