הודעות אחרונות

  • פורום זכויות יוצרים 19:45   12/11/2018 תודה- ועוד כמה פרטים אלו הפרטים המלאים:לצורך עיצוב של כריכה לספר שאני עומד להוציא לאור, אני רוצה שמעצב הכריכה יעשה שימ...
  • פורום דיני משפחה 19:33   12/11/2018 יפוי כח מתמשך שלום אשתי ואני מעונינים לעשות יפוי כח מתמשך.דע עקא- המחיר שנידרשנו לשלםב"ד הוא גבוה מאוד -כ- 4000...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 19:29   12/11/2018 הפקעה חלקית של קרקע לצורך סלילת כבי... שלוםיש לי קרקע ביחד עם אחי,אותה קבלנו בירושה מסבי שרכש אותה בשנת 1935. עכשיו המועצה המקומית עשתה ...
  • פורום דיני נזיקין 19:17   12/11/2018 שיפוי על הוצאות במסגרת איזה הוראת חוק אפשר לתבוע שיפוי על הוצאות שהוצאו במסגרת הפרת הסכם?
  • פורום דיני מיסים 19:17   12/11/2018 סעיף 190 משהו יכול להסביר לי מה אומר סעיף 190?https://www.reali.co.il/?p=908&lm_supplier=9125&utm_...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

זכויות יוצרים בשיר

  • הודעות שוטפות
  • זכויות יוצרים
    עומר | 20/01/2009 12:07

    שלום, אני רוצה לשאול שאלה בנושא זכויות על המוסיקה. אני מתבסס על דבר ששמעתי אתמול בטלויזיה מרמי קליינשטיין שאני מניח שהוא יודע דבר או שניים בנושא למרות שהוא לא משפטן. הוא אמר שהיום כל אחד יכול לגשת לאולפן ולהקליט שיר מוכר ואפילו להוציא אותו לרדיו וכדומה, בלי לשאול את היוצרים של השיר אך בתנאי שהוא לא עושה שינוי ביצירה ומשלם תמלוגים כמובן. השאלה שלי היא האם הדבר תקף גם כשאנחנו מדברים רק על הלחן , כלומר אני לוקח את הלחן כמו שהוא ושם לו מילים אחרות לגמרי. נכון שלכאורה זה נשמע שעצם שינוי המילים זה שינוי ביצירה אך אני שואל אם כל עוד לא לקחתי אפילו מילה אחת מהמילים המקוריות של השיר אז מבחינתי אני עובד מול המלחין ומשלם תמלוגים אך ורק למלחין שכאמור את היצירה שלו (הלחן) לא שיניתי? תודה רבה , אם לא כתבתי ברור אז תשאל ואני אענה בפעם הבאה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • זכויות יוצרים בשיר
      עו"ד יריב קדם | 22/01/2009 22:32

      לא שמעתי את דבריי רמי קליינשטיין, אך יתכן ודבריו מכוונים לפרקטיקה מקובלת להקלטות "Cover", אף אם מבחינה משפטית היו יכולים בעלי זכות היוצרים במילים ו/או בלחן ו/או בתקליט המקורי למנוע הקלטה כזאת. איני יודע אם זו אכן הפרקטיקה. מבחינה משפטית, לצורך שימוש בלחן בלבד למילים אחרות, ו/או להשמעתו בפומבי (בווודאי מכירתו עם מילים אחרות), יש לקבל את אישור בעלי הזכויות (מלחין/בעלי הזכות בתקליט).

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868