הודעות אחרונות

 • פורום דיני מיסים 01:00   26/09/2018 מע"מ-נכס מסחרי האם משלמים מע"מ על רכישת נכס מסחרי ו/או על מכירתו?
 • פורום פלילי 23:33   25/09/2018 תשובה התשובה המדויקת היא -1. הזכאי הוא המשיב בערעור,2. המדינה גם היא משיבה בערעור,3. ובנוסף, גם כל מי ש...
 • פורום פונדקאות 22:39   25/09/2018 פונדקאות לגייז שלום וברכהרציתי לדעת מהם האפשרויות כיום לגייז לפונדקאות לא יקרה בעולם, ארהב קצת יקר ואין לי 400 א...
 • פורום נדלן ודיני מקרקעין 21:39   25/09/2018 מיסי שבח ירושה שלום  רביש  לי  בית  רשום  על  שמי . ועוד  שתי  דירו...
 • פורום פשיטת רגל 21:36   25/09/2018 תביעה הוגשה תביעה כספית כנגד בעמ והרמת מסך לבעל מניות. בעל המניות הגיש לתיק עיכוב הליכים לפי סעיף 19 לפ...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

סמכויות עו"ד

 • הודעות שוטפות
 • סמכויות עו"ד בתמ"א 38
  ארז | 13/07/2018 03:30

  במסגרת ביצוע תוכנית תמ"א 38 שבוצע בבניין אצלנו, היה הסכם שנקבל סכום כסף תמורת בניית דירות גן והעברת השטח לקבלן. הקבלן לא העביר לכל הדיירים את הכסף וגם אני אחד מהם שלא קיבל. פניתי לעו"ד שייצג את כל הדיירים והוא שלח אותי להגיש תביעה בעצמי. הוא אינו מעוניין לתבוע כיון שהוא היום עובד עם הקבלן בשיתוף פעולה על פרוייקטים אחרים ולא רוצה ללכת נגדו. (אני יודע על ניגוד ענייניים ועל לשכת עו"ד, מעדיף לא להיכנס לזה...).
  כמו"כ, בעזרת עו"ד אחר שלקחתי (שאינו מייצג אותי כבר למעלה משלוש שנים ) עוד בטרם התחיל הפרוייקט, הגעתי להסכם אישי ביני לבין הקבלן (לאחר דיונים אצל המפקחת) אודות קבלת פיצויים על הפסד שנגרם לי בעקבות השיפוץ-ההסכם קיבל תוקף פסק דין מאת המפקחת.  גם פיצויים אלו לא קיבלתי.  (אני יודע שזה ביזוי בית משפט וכו וכו, ועם כל זה אני לא שש לרוץ לבתי משפט, גם אם אני יכול לעשות על זה קופה). אציין כי תמורת ההסכם התחייבתי לא להתנגד לפרוייקט.
  במשך שנתיים ניסיתי לפעול בעצמי בנושאים שונים בחלקם ברוך השם הצלחתי ,גם הודות לפורום הנפלא הזה ובפרט לעו"ד הלוי,אך נקודות אלו עדיין לא הצלחתי להביא ליישומם.
  שאלתי היא: עד כמה מחוייב העו"ד שייצג את כל הדיירים ובכללם גם אותי בפרוייקט לדאוג:
  א. שאקבל את הכסף שמגיע לי אודות בניית דירות גן? במסגרת הסכם שהוא גם חתום עליו.
  ב. שאקבל את הפיצויים שמגיעים לי בעקבות הסכם אישי שחתמתי בעזרת עו"ד אחר? הסכם שהוא אינו חתום עליו, אך גם העו"ד שלקחתי דאז לא חתום עליו, רק אני והקבלן חתומים עליו ולאחר מכן קיבל תוקף פסק דין.
  ג. לדאוג שהקבלן יסיים את עבודת השיפוץ בדירה שלי?כמובן במסגרת הסכם שהוא חתום עליו.
  אני רוצה לדעת עד כמה אני רשאי לדרוש ולנדנד לעו"ד שייצג את כל הדיירים בעניינים אלו, כי בזמן הפרוייקט הוא שלח אותי להגיש תביעה, לאחר מכן הוא טוען שסיים את תפקידו עם קבלת טופס 4....האמנם?
  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
  מסך מלא השב

  • סמכויות עו"ד
   עו"ד אילן הלוי | 18/07/2018 07:53


   ארז שלום רב!

   אני שמח שאתה עוקב אחר הפורום ותודה על המחמאות.

   תכולת העבודה של עורך הדין אמורה להיות מוגדרת במסגרת ההסכם מולו. אך כבר אומר כי בדר"כ היא אינה כוללת תביעות משפטיות. לכן תבדוק למה הוא מחויב אבל כמעט בוודאות תאלץ לפעול באמצעות עו"ד אחר.

   אני מבין שבהסכם כתוב הסכום הכספי המגיע לך כך שזו תביעה כספית רגילה. יש לך הסכם שקיבל תוקף של פסק דין אצל המפקחת - אותו ניתן לאכוף בהליכי הוצל"פ.

   בכל מקרה רצוי שתפנה לקבלת יעוץ לעו"ד עם כל החומר.

   בברכה, 

   אילן הלוי, עו"ד
   מנהל פורום תמ"א 38

   שד' שאול המלך 8, ת"א
   נייד: 050-5752517; מייל: ilan.halevi@gmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38