הודעות אחרונות

  • פורום דיני מיסים 01:00   26/09/2018 מע"מ-נכס מסחרי האם משלמים מע"מ על רכישת נכס מסחרי ו/או על מכירתו?
  • פורום פלילי 23:33   25/09/2018 תשובה התשובה המדויקת היא -1. הזכאי הוא המשיב בערעור,2. המדינה גם היא משיבה בערעור,3. ובנוסף, גם כל מי ש...
  • פורום פונדקאות 22:39   25/09/2018 פונדקאות לגייז שלום וברכהרציתי לדעת מהם האפשרויות כיום לגייז לפונדקאות לא יקרה בעולם, ארהב קצת יקר ואין לי 400 א...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 21:39   25/09/2018 מיסי שבח ירושה שלום  רביש  לי  בית  רשום  על  שמי . ועוד  שתי  דירו...
  • פורום פשיטת רגל 21:36   25/09/2018 תביעה הוגשה תביעה כספית כנגד בעמ והרמת מסך לבעל מניות. בעל המניות הגיש לתיק עיכוב הליכים לפי סעיף 19 לפ...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

מהן הזכויות של הידועה בציבור בדירת האיש

  • הודעות שוטפות
  • שאלה לגבי ידועה בציבור
    רונן | 09/03/2018 08:53

    שלום,

    רציתי לשאול אתכם שאלה לגבי ידועה בציבור. אני גרוש+2 והכרתי מישהי שהיא גם גרושה+1. יש לי בית על שמי ללא משכנתא או שכירות.

    במידה ונרצה לעבור לגור יחד בבית שלי ונגיד יקרה וניפרד אחרי כמה שנים, האם יש אפשרות מהצד שלה להגיד שהיא ידועה בציבור ולדרוש חלק מהבית שלי? או מזונות או משהו אחר? או שבכלל אין לה מה לדרוש אם אין שום הסכם מההתחלה?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מהן הזכויות של הידועה בציבור בדירת האיש
      עו"ד מיקי חשמונאי | 13/03/2018 01:56

      רונן שלום,

      אם היא תהפוך להיות ידועה בציבור שלך, היא תוכל לדרוש חלק מהזכויות שהיתה מקבלת אילו הייתם נשואים.

      כיוון שהבית שלך מלפני הקשר (ובהנחה שאין משולמת עליו משכנתא שוטפת), גם אם היא תוכל כידועה בציבור, לא אמורות להיות לה זכויות בבית.

      לעומת זאת, אם היא ידועה בציבור שלך וחלילה קורה לך משהו, היא יכולה לטעון לקבלת מחצית מעזבונך, אם לא תערוך צוואה, בה תכתוב במדוייק, מי אתה רוצה שיירש אותך.

      לגבי זכויות למזונות - הכל תלוי בנסיבות הספציפיות ולא ניתן להשיב תשובה כללית.

      בברכה, 

      מיקי חשמונאי, עו"ד ומגשרת
      מנהלת פורום דיני משפחה


      מת"מ - 
       'בית טופז' קומה 5
      רח' נחום חת 5, חיפה
      טל': 04-8517771; מייל: law@m-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • שאלה
        רונן | 13/03/2018 06:52

        אז ממה שאת אומרת אני דיי מוגן. 
        בכל אופן לגבי הבית הוא לא נקנה מכספי ונקנה בכלל כשהייתי קטין ע"י אבא שלי ואין משכנתא או שכירות. 
        וכל תכולת הבית כמובן נקנה מהכסף שלי. 
        מה שישאר לבחורה לקנות זה אולי רק חדר שינה לילד וזהו. 
        אנחנו לא הולכים לפתוח חשבון משותף אלא רק להתחלק בהוצאות של הבית. אני מבחינתי לעשות הסכם ממון עם כל בחורה שתגיע אליי הביתה זה הוצאות מטורפות וזה לא הגיוני. 
        אז ממה שאני מבין ממך לא תהיה לבחורה שום זכות על חלק מעלות הבית אם היא תגיש בקשה לבית משפט ?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868