הודעות אחרונות

  • פורום פשיטת רגל 14:09   23/02/2018 חלק האשה בפשיטת רגל אם את לא ערבה לחובות עקרונית מחצית הבית שלך. אפשר לפדות את מחציתו של הבעל עקרונית. אני ...
  • פורום דיני תעבורה 14:02   23/02/2018 מה זה תשובה משפטית?לפי החוק - מותר היות ואני לא עו"ד, לא אצרף כאן את סעיף החוק
  • פורום פלילי 13:23   23/02/2018 פתיחת תיק מחדש /תביעה אזרחית לפני 8 שנים רבתי עם שכן והוא הגיש עלי תלונה על תקיפה. התיק נסג מחוסר עניין לציבור והרישום המשטרתי...
  • פורום דיני בנקאות 12:40   23/02/2018 צ'קים          אני נמצא בפשיטת רגל ואמור לקבל צו הפטר      ...
  • פורום עורכי דין 11:20   23/02/2018 רכישת דירה ע,ש קטין שלום רב, יש לי דירה על שמי. יש לי בן קטין והייתי רוצה לרכוש עוד דירה ולרשום אותה על ש...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

תשלום מחלה כאשר עובדים בפועל העבודה אחרת

  • הודעות שוטפות
  • ימי מחלה לשכיר שגם עצמאי
    דנה | 13/02/2018 19:41


    היי,
    אני עובדת בבקרים במשרד בחצי משרה בחוזה שעתי.
    בצהריים עוברת לעבודה שלי כעצמאית.
    בכמה שבועות האחרונים הייתי חולה והמצב הסתבך לדלקת ריאות. 
    בבקרים היה לי קשה להגיע למשרד כי סבלתי מכאבים שפחתו רק בצהריים כשלקחתי משכחי כאבים ואז כשפחת הכאב החלטתי ללכת לעבודה כעצמאית.

    המשרד לא מוכן לקבל את המחלה שלי בטענה שעבדתי באותו היום.
    חשוב לציין שהעבודה כעצמאית לא הייתה בשעות העבודה הרגילות שלי במשרד, אלא אחרי. 
    האם זה תקין לשלול את האישור מחלה?

    תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תשלום מחלה כאשר עובדים בפועל העבודה אחרת
      עו"ד אחוה פודים | 14/02/2018 09:19

      דנה שלום,

      סעיף 10 לחוק דמי מחלה קובע כך:

      "שלילת הזכות לדמי מחלה (תיקון מס' 5)  תשע"ד-2014

      10.   עובד שבתקופת מחלתו עבד למעשה בשכר או בתמורה אחרת לא יהיה זכאי לדמי מחלה עקב אותה מחלה, ואם כבר שולמו, רשאי המעסיק או קופת הגמל, לפי הענין, לתבוע החזרתם או לנכותם מכל סכום שהם חבים לעובד."

      על כן נראה כי המעסיק שלך צודק.



      בברכה,

      אחוה פודים, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      יפו 33, בית יואל, ירושלים
      טל: 02-6254646 ; מייל: achva.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 03-9786678