הודעות אחרונות

  • פורום דיני עבודה 14:09   16/10/2018 פיצויים לעובד לא חוקי שלום רב,עובד שעבד בניקוי חדר מדרגות באופן לא חוקי (במזומן וללא תלוש) מבקש פיצויי פיטורין לאחר סיו...
  • פורום פלילי 14:05   16/10/2018 זימון עדי תביעה - אודה גם לתשובת עו... הוגש נגדי כתב אישום בשל פעילותי כבא כוח מייצג.שאלתי היא האם המאשימה יכולה לזמן כעדי תביעה את מי ש...
  • פורום דיני תעבורה 14:01   16/10/2018 האם כדאי לבקש להשפט בדוח מהירות של ... קיבלתי דוח שצולמית במצלמת מהירות על כך שנסעתי במהירות  97 קמ"ש במקום 70.רציתי לדעת אם כדאי ל...
  • פורום דיני ביטוח 13:50   16/10/2018 ריצוף לאחר נזילה לאחר תיקון נזילה ברצפת מטבח (שהצריך שבירת מרצפת) השרברב של חברת הביטוח הניח  מרצפת שונה משאר...
  • פורום דיני מיסים 13:38   16/10/2018 תיאום מס -עבודות לא במקביל באותה שנ... שלום רב,האם באותה שנה בה עברתי מעבודה אחת לשנייה (לא במקביל), אני מחויבת לבצע תיאום מס? ואם לא, ב...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

השמצות עם שגיאות כתיב

  • הודעות שוטפות
  • שאלה דחופה
    ת.ח | 13/11/2017 18:13

    אדם אשר השמיץ אותי ברשת ובמקום שמי הנכון דהיינו במקום שמי:**** כתב ***. האם למרות שגיאות הכתיב הרבות אוכל לתבוע אותו? כמו כן אציין כי הוא השתמש בכתב בי דין אשר בתוכו השמצות ואותו הוא פרסם ברשת. האם ניתן לתבוע במצב כזה לאור השגיאות כתיב וגם שימוש בכתבי בי דין המפורסם ברבים? תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • השמצות עם שגיאות כתיב
      עו"ד רון מיור | 13/11/2017 18:20

      בטרם אוכל להשיבך, צריך שיהיו בפני הדברים שאתה מחשיב כהשמצות. שגיאות הכתיב הנן טפלות לעניין. 
      בעוד שטענות - גם אם משמיצות - הנטענות בכתבי בי דין זוכות לחסינות מלשון הרע, לא כך אותם דברים המפורסמים בפרהסיה, גם אם במסגרת כתבי בי דין. 
      אציע כי תפנה לעורך דין מומחה לדיני לשון הרע ותציג בפניו את מכלול התמונה והמסמכים הקשורים. 
      בברכה ובהצלחה.

      בברכה,

      רון מיור, עו"ד
      מנהל פורום לשון הרע

      מצדה 7, בני ברק
      טל': 072-8830276; מייל: majorlaw100@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • אודה לעזרתך עופר בן אברהם.
        יוגב | 14/11/2017 14:05

        .

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • לשון הרע מרומזת ופרסום כתב בי-דין פוגע קישור
          עופר בן אברהם | 14/11/2017 22:11

          1. סעיף 3 לחוק איסור לשון הרע קובע: “אין נפקא מינה אם לשון הרע הובעה במישרין ובשלמות, או אם היא והתייחסותה לאדם הטוען שנפגע בה משתמעות מן הפרסום או מנסיבות חיצוניות, או מקצתן מזה ומקצתן מזה", כלומר: העובדה, ששמך לא צוין במפורש בפרסום הפוגע, היא כשלעצמה אינה שוללת ממך את זכות התביעה, אם ניתן לזהותך על-פי ההקשר. אך עדיין צריך לבחון אם עומדת למפרסם הגנה מההגנות שבחוק, למשל, שהפרסום אמת ויש בו עניין ציבורי (סעיף 14 לחוק) או שהפרסום נעשה בתום לב, באחת הנסיבות המפורטות בסעיף 15 לחוק.
          2. פרסום כתב בי-דין, המכיל לשון הרע, שלא במסגרת ההליך המשפטי מוגן אם הוא דיווח נכון והוגן, ובהנחה שלא נאסר (סעיף 13(7), 13(11) ו- 21 לחוק). המבחן כאן אינו אם האמור במסמך נכון, אלא אם נכון שהוא הוגש, ואם הדיווח על כך ענייני, שלם, ואינו מוצא מהקשרו כדי ליצור תמונה מעוותת. על כך ראה בדיון המקושר מטה ובמקושר אליו.

          כאן

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

          • כרגיל, תשובה עניינית
            יוגב | 15/11/2017 10:26

            תשובה מדויקת, חדה ונעימה. מודה לך ידידי על העזרה הרבה.
            יום נעים. יוגב

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
            מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868