הודעות אחרונות

  • פורום בתי משפט 09:38   19/01/2018 תודה. ומה במידה ואני מעוניין לתקן את כתב התביעה ולהוסיף עילות נוספות בעקבות השמדת ראיות ונזקים אחרים שנוצרו עקב השמדת ראיות על ידי ...
  • פורום פשיטת רגל 09:33   19/01/2018 הפטר מיידי אין אפשרות לקבל הפטר מיידי, רק במידה ושילמת את מלוא הסכום או הסדר נושים מהיר בו הנושים מסכימים לה...
  • פורום ביטוח לאומי 09:20   19/01/2018 קצבת שירותים מיולדים שלום רב,על מנת להיות זכאי לקצבת שירותים מיוחדים על המבוטח לעמוד במספר תנאים, ביניהם, להיות מבוטח ...
  • פורום דיני חברות 08:38   19/01/2018 מבנה בעלות של חברות בו כל חברה מחזי... אחזקות צולבות  cross holdingshttps://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/cross-holdi...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 07:10   19/01/2018 תביעה קטנה שהופכת לייצוגית שלום - הגשתי תביעה קטנה נגד חברה ואני שוקל גם מסלול של תביעה ייצוגית כתובע המייצג. האם עלי להקפיא...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

החוק לא שותק?

  • הודעות שוטפות
  • הרחבת דירות (יותר מאחת) . החוק שותק?
    איל | 10/04/2017 18:03

    מה קורה כשמרחיבים כמה דירות? . על מי חלה החובה לפנות למפקח?
    סעיף 3 בחוק -חיזוק בלבד- 
    סעיף 4 - הרחבת דירה. אחת בלבד? . היזם לא צריך אישור המפקח. 
    סעיף 5 הוספת דירה או דירות- היזמם חייב לפנות למפקח אם מישהו לא חתם


     

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • החוק לא שותק?
      עו"ד אילן הלוי | 11/04/2017 12:07

      שלום וחג שמח

      החוק לא שותק. חוק המקרקעין (חיזוק בנינים מפני רעידות אדמה) (הקרוי בקיצור "חוק החיזוק") קובע בסעיף 3 כי במקרה של עבודות חיזוק בלבד הרוב הנדרש הוא רגיל קרי מעל חמישים אחוז ואילו במקרה של עבודות חיזוק הכוללות הרחבת הדירות הקיימות יש צורך ברוב של שישים אחוז. 
      אם הושג הרוב אין צורך לפנות למפקח ת כנגד מי שלא מסכים.

      זאת בניגוד לעבודות חיזוק הכוללות תוספת דירות לגביהן נקבע בסעיף 5 לחוק החיזוק כי יש צורך במאה אחוזים הסכמה אבל במקרה של הסכמה של 2/3 מבעלי הדירות (לגבי תמא 38/1) או אם י הסכמה של 80% ( במקרה של תמא 38/2) ניתן אז ובתנאים נוספים להגיש תביעה כנגד אלו שלא חתמו על ההסכם בתביעה המתבררת בפנע המפקח.


      בברכה,

      אילן הלוי, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      שד' שאול המלך 8, ת"א
      נייד: 050-5752517; מייל: ilan.halevi@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 03-9786678
בחזרה ל - פורום תמא 38