הודעות אחרונות

 • פורום דיני עבודה 13:19   21/07/2017 קיבלתי מכתב פיטורין ללא שימוע עד כמה שידוע לי פיטורין ללא שימוע מנוגד לחוק.קיבלתי מכתב פיטורין ללא שימוע האם וכיצד עליי לתבוע ?...
 • פורום דיני ביטוח 13:05   21/07/2017 ביטוח חול בתי היתה בחגרמניה בעבודה בעגלות ופנתה לרופא במקרה כרום. אמרו שבדיקות יעלו 150€ ואחר כך קבלה חשבון...
 • פורום הוצאה לפועל 12:53   21/07/2017 פרעתי האם ניתן להעלות טענת פרעתי/ קיזוז כלפי צדדים רחוקים - צד ג שאוחז כשורה?
 • פורום צרכנות | תביעות קטנות 12:38   21/07/2017 חוסר ממסר פחת בבית שלום וברכה.לא מצאתי פורום מתאים לשאלה אז אשאל פה ואשמח שתעבירו לפורום רלוונטי.הגענו לבית וילה בקי...
 • פורום דיני תעבורה 12:25   21/07/2017 אם אין תמרור האוסר חניה בתוך החניון... ניתן שלא כדין ובקש להשפטתמרור שנמצא בתחילת הרחוב, מורה על איסור חניה ברחוב עצמו ולא בחניון

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

רשלנות בטיפול רפואי בבית החולים בחגים- אחריות כונן

 • הודעות שוטפות
 • הכונן לא הגיע בחג - האם יש מקום לתביעה?
  גיא | 05/04/2017 17:10

  בת הזוג שלי עברה התקף של אבנים בכיס המרה ואושפזה בחג סוכות האחרון לניתוח דחוף. אחרי הניתוח, כשכבר נכנס החג, היא לא הצליחה להתאושש ולחץ הדם שלה ירד. בכל המחלקה נשאר רק רופא צעיר אחד והוא אמר שלמחרת (בצאת החג) יגיע הרופא הבכיר ויחליט. עבר כמעט יום שלם ורק כשמנהל המחלקה הגיע עשו צילום והכניסו אותה דחוף לניתוח שבו מצאו וסגרו קרע. שאלנו את הרופא למה הוא לא קרה לאף אחד והוא אמר שהכונן לא היה זמין. האם זה תקין?!  

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
  מסך מלא השב

  • רשלנות בטיפול רפואי בבית החולים בחגים- אחריות כונן
   עו"ד אורלי הרמן | 05/04/2017 17:18

   מי שעבר ניתוח או אשפוז במהלך שבת או חג עשוי לגלות שכל הרופאים הבכירים והמנוסים במחלקה  נמצאים בביתם, ואילו במחלקות נותרים מתמחים צעירים ולעיתים אפילו סטג'רים שטרם החלו התמחות.
   הניסיון מלמד כי מקרי רשלנות רפואית רבים מתרחשים בזמנים אלו. בלילות, בשבתות ובחגים נמצא במחלקה הרופא התורן. רופא נוסף, בכיר ממנו, ממלא את תפקיד הכונן.
   הרופא הכונן הוא האחראי על המחלקה. הרופא התורן חייב לעדכן אותו בכל אירוע חריג. הכונן עצמו מחוייב להתעדכן מיוזמתו במצב המטופלים, לערוך ביקור במחלקה פעם אחת לפחות ופעמים נוספות לבקשת התורן, ולהגיע לביה"ח כדי לבצע או להשגיח על ניתוחים בדיקות וטיפולים, שהרופא התורן אינו מסוגל או רשאי לבצע לבדו.
   מכאן שחובתו של הרופא במחלקה, במקרה שלכם, הייתה לעדכן את הרופא הכונן ולבקש את הגעתו של הכונן לבית החולים לצורך ניתוח חוקר דחוף. חובתו של הכונן היתה להיות זמין לשיחות ואף להתקשר מיוזמתו לבירור מצב המטופלים.
   המתנה עד למשמרת רגילה, במצב בו קיים צורך בבדיקות ובעקבותיהן בניתוח דחוף לזיהוי הסיבה להדרדרות במצבו של מנותח, מבלי לזמן את הכונן ומבלי שהכונן יתייצב במחלקה עם קבלת הזימון או במסגרת הביקור שהוא חייב ממילא לבצע  במהלך הכוננות – מהווה רשלנות רפואית.  

   אורלי הרמן, עו"ד
   מנהלת פורום רשלנות רפואית

   הנדיב 31, זכרון יעקב
   טל': 04-6344221; מייל: hermanorly@gmail.com 

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 03-6390041