הודעות אחרונות

  • פורום הוצאה לפועל 08:06   29/04/2017 ושאלת השלמה תודהאיך זוכה מברר ריכוז תיקים נגד החייב שלו בהוצל"פ ומאיזה שלב בדיוק מופיעה, בפני הזוכה, בקשתו של...
  • פורום בחינות לשכה 08:04   29/04/2017 סעיף 20(1) פיצול סעדים סעיף 26 בתקנות בית הדין לעבודה: תובע שלא כלל בתובענה את כל הסעדים להם הוא זכאי בשל אותה עילה, לא ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 02:06   29/04/2017 כבלי טלפון שמקובעים לקירות הבית החי... שלום,אני גר בבית פרטי שמורכב משתי קומות, מזה עשרות שנים, משניים מצידי/חזיתות הבית קיבעה חברת בזק ...
  • פורום פשיטת רגל 00:12   29/04/2017 מקרה דומה היה לי מקרה דומה כזה עם חברה שלי שהיא הייתה בהליך וגרה אצלי ולא הצהירה עלו על זה  וביטלו לה ...
  • פורום ביטוח לאומי 00:06   29/04/2017 מה אתה מקבל? איזה קצבה אתה מקבל 

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

מבנה חד קומתי

  • הודעות שוטפות
  • תמא מבנה חד קומתי
    נועם | 11/01/2017 11:26

    שלום רב,

    שאלתי נוגעת למימוש תמ"א 38 למבנה חד-קומתי ישן קטן (100 מ"ר) במגרש גדול (דונם).

    סעיף 12 לתמ"א 38 (2005) הגביל את תוספות הבניה לצורך חיזוק המבנה למבנים בני 2 קומות ומעלה / 400 מ"ר בנוי לפחות.

    האם לאור השינויים בתמ"א לאורך השנים ניתנות היום זכויות בניה מתוקף תמ"א 38 גם למבנים חד קומתיים, ואם כן, האם ניתן במסלול של שיפוץ המבנה או רק הריסה ובניה מחדש?

    תודה!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מבנה חד קומתי
      עו"ד אילן הלוי | 14/01/2017 20:57

      נועם שלום

      מה שכתבת הוא הגרסה הראשונה של תמ"א 38. ההגדרות תוקנו בהמשך באופן שהתמ"א חלה גם במקרה בו זכויות הבניה בחלקה מאפשרו לבנות מעל 2 קומות/400 מ"ר (להבדיל מבנוי בפועל). 

      בתיקון 3א לתמ"א 38 שהתקבל עכשיו נקבע כי בתים כאלו יזכו לתוספת של 1.5 קומות בלבד.

      יחד עם זאת הנושא של בית חד קומתי "זכה" להתיחסות פרטנית בתוכניות שנערכו בערים שונות. לכן מעבר למה שכתבתי ועל מנת לתת תשובה מלאה, יש לבדוק האם בעיר בו מצוי המבנה נקבעו הוראות שונות לגבי בנין חד קומתי. 

      בברכה, 

      אילן הלוי, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      שד' שאול המלך 8, ת"א
      נייד: 050-5752517; מייל: ilan.halevi@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 03-6001112
בחזרה ל - פורום תמא 38