הודעות אחרונות

  • פורום פלילי 17:53   22/07/2018 למי מגישים ערר על החלטה שלא לחקור? ההחלטה בערר צריכה להתקבל ע"י הפרקליטות ולא ע"י קצין משטרה (סעיף 64(א) לחוק סדר הדין הפלילי). יכול...
  • פורום הוצאה לפועל 17:46   22/07/2018 אני נפגעת עבירה כבר שנה וחצי שוכב תיק אלב״מ במחלקת תביעות מחוזית.התיק מכיל עבירות איומים ושימוש במסמך חסר-עבירות ...
  • פורום ביטוח לאומי 17:07   22/07/2018 דרישת תשלום של ביטוח לאומי אני בן 71 ועובד כשכיר וכן כבעל עסק של שעורים פרטיים. קבלתי לפני מספר ימים דרישה לשלם דמי ביטוח לא...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 17:03   22/07/2018 הנמכה מתחת לצנרת ספרינקלרים שלום,בדירה שרכשתי הותקנה מערכת ספרינקלרים. לדברי היזם אנו אמורים לכסות את עלות הנמכת התקרה מתחת ל...
  • פורום אתיקה מקצועית 16:57   22/07/2018 התנהלות שוטרים ועוגמת נפש - לא שייך... קאדיללהשאלתך מופנית לפורום הלא נכון.אני מציע שתעלה השאלה בפורום נזיקין.בהצלחה בברכה, מייק יור...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

האם חובה לתקן נזק פח כדי לתבוע

  • הודעות שוטפות
  • פגיעה ברכב על ידי נהגת שיש לה רק ביטוח חובה
    דור | 26/02/2014 11:43

    שלום
    נהגת שברשותה רק ביטוח חובה פגעה ברכב מסוג אופל אסטרה 2012 צבע שחור.( היא נסעה לאחור בצומת ובעת שרכבי מבצע פניה היא הגיחה בנסיעה אחורה ובפגעה ברכבי)
    במידה ואני פותח תביעה בחברת הביטוח אצטרך לשלם השתתפות עצמית ועלויות נוספות ואת השאר חברת הביטוח תחזיר
    ואז אצטרך לתבוע את ההשתתפות עצמית וירידת ערך  ישירות מבעלי הרכב הפוגע/נהגת.
    הנזק שפשוף ומכה בכנף בפגוש ובדלת והחלפת טסה- ( הצעת מחיר ממוסך של אופל - כ 4000 ש"ח .

    אחת הבעיות במקרה שזה ייחשב תביעה - שחברת הביטוח תעלה את הפרמיה ב3 שנים הבאות. הם כרגע לא יכולים לומר בכמה כי זה מורכב מעוד חישובים האם אפשר לתבוע זאת או לדרוש או שצריך תביעה נפרדת לצורך זאת?

    חברת הביטוח ציינו שבמקרה והם מקבלים 80% ממה שדורשים אז יש מה שנקרא שיבוב ואז זה לא ייחשב תביעה.האם כך?
    בנוסף מותר עד 3 תביעות במשך 3 שנים כדי שזה לא יהיה ב פול כי מעל 3 תביעות ב 3 שנים- רוב חברות הביטוח לא מוכנות יותר לבטח.
    בעיה נוספת שחברות הביטוח זה מהווה עבורם קשיים ובעיה לתבוע אדם פרטי שאין לו ביטוח - לא תמיד יש ערבות שהם יקבלו הכל ואז זה נופל עליי.

    מניסיונכם האם על מקרה כזה יש ירידת ערך ?
    כי במידה ואני מביא שמאי - שוב אצטרך לתבוע גם זאת ועד שאקבל מבעל הרכב יכול לקחת הרבה זמן אם בכלל.



    מחברת הביטוח נמסר שבעדיפות ראשונה הכי טוב לסגור עם בעלי הרכב הפוגע שישלמו את הנזק וירידת ערך  ובכך לסגור את הסיפור.- כרגע אני נתקל בקשיים מול בעל הרכב.

    במקרה ואני אתבע אותו האם אפשר ללא ביצוע תיקון אלא רק על פי הצעת מחיר מהמוסך ?

    נא עזרתכם
    תודה 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם חובה לתקן נזק פח כדי לתבוע
      עו"ד אריק ארביב | 26/02/2014 23:52

      דור שלום, 

      באשר לעניין ירידת ערך, אין באפשרותי לענות שכן מדובר בעניין שרק שמאי רכב יכול לענות עליו. אכן, עדיף שלא לערב את חברת הביטוח שלך ולפעול ישירות מול הנהגת (כך תחסוך השתתפות עצמית ועליית פרמיה). במקרה שכזה, אין חובה לתקן את הנזק אך עליך לתמוך את כתב התביעה בחוות דעת שמאי באשר לגובה הנזקים ואין די בהצעת מחיר. 

      בהצלחה, 

      אריק ארביב, עורך-דין ומגשר
      מנהל פורום תאונות דרכים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868