הודעות אחרונות

  • פורום פלילי 06:10   15/11/2018 דוח עיכוב האם מעוכב בתחנת משטרה שחיפשו בתיקו כדי לאתר סמים מחויב לחתום על דוח החיפוש שמיחא השוטר. יצוין, לא...
  • פורום דיני משפחה 02:50   15/11/2018 מתי בערך ענית לי..
  • פורום דיני בנקאות 00:51   15/11/2018 העברת כספים האם הבנק מאפשר להעביר כספים (בסכומים חריגים) מחשבון משותף לחשבון יחיד ללא אישור השותף ? ...
  • פורום ביטוח לאומי 00:44   15/11/2018 בית דין לעבודה אני פניתי לבית דין לעבודה בענין חופשת לידה. והעו"ד שלי שממומן ע"י הסיוע המשפטי, אמר לי שאני צריך ...
  • פורום דיני תעבורה 00:03   15/11/2018 אופניים חשמליים תקנה 129 (א) קבלתי דוח תנועה על נסיעה עם אופניים חשמליים על מדרכה בדרך נמיר.על פי הדוח: "רכבת על אופניים או תל...

ליעוץ אישי עם עו'ד

 
select

תאונה בחניון

  • הודעות שוטפות
  • תאונה בחניון
    ישראלה הרבלין | 28/10/2013 12:52

    נהגתי ברכב פרטי בחניון לא מתומרר בנתיב מרכזי כאשר מימיני הגיח רכב פרטי והתנגש בהצטלבות הרחובות ופגע בצד הקדמי ימני של מכוניתי. חברת הביטוח טוענת כי קיים חוק תעבורה שברחובות לא מתומררים הפוגע/נפגע שבא משמאל לרכב קרי אני  אשם בתאונה - האומנם?
    בעת התאונה עבר נהג מונית שראה את התרחשות התאונה ופסק כי זו שהגיע מימין דווקא אשמה ( מה שגם אני הייתי בטוחה בו והיא גם חתמה כי אשמה) 
    אז מי אשם ? זה משמאל? או זה מימין או אולי שתינו?
    תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תאונה בחניון
      עו"ד אריק ארביב | 28/10/2013 17:05

      ישראלה שלום, 

      במספר רב של פסקי דין נקבע, כי סעיף 64(א)(1) לתקנות התעבורה - רכב המתקרב או נכנס לצומת - חל גם בנסיעה בחניונים ומשכך נראה כי טענת חברת הביטוח הינה "שיטת מצליח". כמו כן, יש לקחת בחשבון את מכלול הנסיבות, לרבות מהירות נסיעתך וביהמ"ש, לאחר בחינת הנסיבות, ייקבע האם יש לך אשם תורם בקרות התאונה או לא.  

      בכבוד רב, 

      אריק ארביב, עורך-דין ומגשר
      מנהל פורום תאונות דרכים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תאונת דרכים בחניון
        עו''ד זמירו עזמי | 29/10/2013 08:41


        צודק חברי עוה''ד, ואני מוסיף שהזכות מימין אפילו כתקנות התעבורה כנטען ע''י חברת הביטוח, אבל הפסיקה מדברת "שהזכות מימין איננה אבסולוטית" וכל מקרה יבדק לגופו, קרי הדבר תלוי סיבות ונסיבות, ולא חברת הביטוח ולא נהג המונית הפוסק הם המחליטים.

        בברכה, עו''ד זמירו עזמי, קלנסאוה.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868